یک مطالعه جدید به بررسی تأثیر داشتن خواهر یا برادر با جنسیت متفاوت بر شخصیت بزرگسالان پرداخت . پس از تجزیه و تحلیل پاسخ های نظرسنجی از 80 هزار نفر در 9 کشور، محققان به این نتیجه رسیدند که جنسیت خواهر و برادر بر شخصیت افراد در بزرگسالی تأثیری ندارد.

بزرگ شدن با خواهر در مقایسه با برادر چه تأثیری بر شخصیت کودک دارد؟

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مدیکال نیوز تودی آیا داشتن خواهر یا برادر روی شخصیت شما وقتی بزرگ می شوید تأثیر می گذارد؟ یک مطالعه در سال 2022 این پیوند را بررسی می کند.

در حالی که جنسیت خواهر یا برادر ممکن است بر شخصیت فرد در دوران کودکی تأثیر بگذارد، این تأثیر در بزرگسالی از بین می رود.
آیا این درست است که بزرگ شدن با یک خواهر یا برادر بر شخصیت فرد در بزرگسالی تأثیر می گذارد؟ برخی از افراد ممکن است بگویند بله و تا آنجا پیش بروند که توضیح دهند که جنسیت خواهر و برادرشان چه تأثیری بر شخصیت آنها داشته است. محققان نیز مدتهاست در تلاش برای پاسخ به این سوال بوده اند.

اکنون، یک مطالعه گسترده بر روی بیش از 80 هزار نفر در 9 کشور، پاسخ قطعی به نظر می رسد.داشتن خواهر و برادری با جنسیت متفاوت، تأثیری بر شخصیت بزرگسالی فرد ندارد.

محقق اصلی مطالعه، دکتر جولیا ام. روهرر ، روانشناس شخصیت و مدرس دپارتمان روانشناسی در دانشگاه لایپزیگ گفت : برای روشن شدن، ما به شخصیت در بزرگسالی نگاه می کنیم تا شخصیت کودکی. این مهم است که توضیح داده شود زیرا ممکن است جنسیت خواهر و برادر تأثیراتی بر شخصیت داشته باشد، در حالی که افراد هنوز با خواهر و برادر خود زندگی می کنند، اما بعداً در زندگی از بین می روند.

محققان پاسخ‌های نظرسنجی را از مردم ایالات متحده، بریتانیا، هلند، آلمان، سوئیس، استرالیا، مکزیک، چین و اندونزی دریافت کردند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =