شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۸
کد خبر: 344965

 اکثر افراد سرطان پستان را با توده‌ای در پستان مرتبط می‌دانند اما آیا می‌دانستید که درد شانه نیز می‌تواند یک علامت هشداردهنده باشد؟

آیا درد شانه نشانه ابتلا به سرطان پستان است؟

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا از هلث، اگرچه این مورد چندان رایج نیست اما سرطان پستان می‌تواند باعث درد در شانه یا بالای بازو شود و علت این است که در برخی موارد، سرطان می‌تواند به این مناطق گسترش یابد.

درد شانه همچنین گاهی اوقات می‌تواند به دنبال درمان سرطان پستان ایجاد شود. اگر درد شانه غیرقابل توضیحی را تجربه می‌کنید، مهم است که به پزشک مراجعه کنید. در حالی که بعید است، سرطان پستان باشد اما همیشه بهتر است معاینه شوید.

دلایل دیگری نیز برای درد شانه مانند آسیب روتاتور کاف یا عضلات گرداننده شانه وجود دارد. اما اگر علائم دیگری از سرطان پستان ، مانند توده در پستان یا تغییرات در پوست دارید، ارزش این را دارد که توسط پزشک معاینه شوید.

اگر نگران ابتلا به سرطان پستان هستید، بهترین کار این است که به‌طور منظم ماموگرافی انجام دهید. غربالگری‌ها می‌توانند سرطان پستان را زود تشخیص دهند، زمانی که قابل درمان باشد.

سرطان پستان یکی از شایع‌ترین سرطان‌ها در بین زنان است. چندین عامل خطر برای ابتلا به سرطان پستان از جمله سن، سابقه خانوادگی، سابقه شخصی بیماری‌های خاص و انتخاب سبک زندگی وجود دارد. با این حال، داشتن یک یا چند مورد از این عوامل خطر به این معنی نیست که قطعا به سرطان پستان مبتلا خواهید شد.

علائم سرطان پستان می‌تواند شامل توده یا ضخیم شدن پستان ، تغییر در اندازه یا شکل، ترشح از نوک پستان و تغییرات در پوست پستان مانند قرمزی یا فرورفتگی باشد اما همه سرطان‌های پستان علائمی ایجاد نمی‌کنند.

چندین گزینه درمانی برای سرطان پستان از جمله جراحی، پرتودرمانی، شیمی درمانی، هورمون درمانی و درمان هدفمند وجود دارد. نوع درمان توصیه شده به مرحله و نوع سرطان پستان همچنین به سلامت کلی و ترجیحات شخصی بیمار بستگی دارد.

سرطان پستان می‌تواند یک تشخیص بسیار ترسناک باشد اما مهم است که به یاد داشته باشید، گزینه‌های درمانی زیادی وجود دارد و اکثر افراد مبتلا به سرطان پستان به زندگی طولانی و سالم ادامه می‌دهند.

اگر سرطان پستان برای شما تشخیص داده شده است، با پزشک خود در مورد گزینه‌های درمانی خود صحبت کنید و برنامه‌ای را تنظیم کنید که برای شما مناسب است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =