وقتی از منشی سؤال می‌کنم ویزیت آقای دکتر چقدر است؟ پاسخ می‌دهد: «250 هزار تومان!» می گویم «چرا این قدر زیاد می گیرید!» می گوید:‌ «در مطب ما به صورت مشارکتی بیمار ویزیت می‌شود!».

شگرد برخی پزشکان برای ویزیت‌های نجومی بیماران؛ اینجا مشارکتی ویزیت می‌کنیم!

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، ویزیت بیماران و دریافت تعرفه از آنها هر ساله به صورت رسمی اعلام می‌شود و همه پزشکان موظف هستند طبق تعرفه اعلامی نسبت به دریافت حق ویزیت از بیماران اقدام کنند. هستند پزشکانی که مرام و مسلک جوانمردی آنها اجازه نمی‌دهد بالاتر از این میزان دریافت کنند، بلکه حتی پزشکانی داریم که در مطب خود درج کرده‌اند که اگر بیماری مشکل پرداخت ویزیت داشت به منشی اطلاع دهد.

البته در این میان، هستند برخی پزشکانی که با دریافت ویزیت‌های بالاتر از میزان قانونی اعلام شده، بیماران خود را به اصطلاح سرکیسه کرده و درآمدهای بالاتری به دست می‌آورند. این در شرایطی است که اکنون مشکلات اقتصادی در جامعه بسیاری از مردم را رنج داده و هزینه های زندگی بالا رفته است؛ در چنین شرایطی اگر فردی دچار بیماری شود و نیازمند حضور و ویزیت توسط پزشک متخصصی شود دغدغه اصلی او بعد از خود بیماری، موضوع پرداخت حق ویزیت به پزشک است.

برخی پزشکانی که راضی به دریافت حق ویزیت اعلامی و قانونی خود نشده و با دریافت حق ویزیت بالاتر از نرخ مصوب سعی در دریافت بیشتر از بیماران دارند.

برای نمونه یکی از پزشکان فوق تخصص کلیه در تهران برای ویزیت یک بیمار مبلغ 250 هزار تومان طلب کرده است؛ در حالی که باید طبق تعرفه اعلامی سال جاری ویزیت پزشکان مبلغ دریافت کند.

فردی که برای گرفتن نوبت با مطب این پزشک تماس گرفته بود وقتی از منشی این پزشک نسبت به دریافت ویزیت 250 هزار تومانی اعتراض می‌کند در جواب می‌شنود که «ما در مطب به صورت اشتراکی بیمار را ویزیت می‌کنیم.»

منشی این پزشک در واکنش به این پرسش همراه بیمار که ویزیت اشتراکی چیست؟ ابراز می‌کند: «ابتدا یک پزشک عمومی ویزیت می‌کند و بعد آقای متخصص ویزیت بیمار را انجام می‌دهد.»

منشی این آقای دکتر در واکنش به این جمله همراه بیمار که شما ویزیت زیاد تر از حد قانونی دریافت می‌کنید و باید به سازمان نظام پزشکی جوابگو باشید با لحنی تند پاسخ می‌دهد:‌«به هرکجا که دوست دارید اطلاع دهید و گوشی را قطع می‌کند!»

به اطلاع مخاطبان فارس و دستگاه‌های متولی این موضوع می‌رساند که نام این پزشک نزد خبرگزاری فارس محفوظ است و در صورت نیاز در مسیر رسیدگی مسئولان امر، در اختیار مراجع قانونی قرار خواهد گرفت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =