رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ از ثبت هر دو روز ۳ فوتی در تصادفات تهران خبر داد و گفت: فوت عابران پیاده ۶ درصد افزایش داشته است.

هر دو روز ۳ فوتی در تصادفات تهران

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، سرهنگ احسان مؤمنی رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ صبح امروز در برنامه شهر امن در خصوص آمار تصادفات در شش ماهه نخست سال جاری گفت: در شش ماهه اول امسال، روزانه ۵۷ نفر مصدوم حوادث رانندگی داشتیم که به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی افزود: روزانه حدود ۲۱۵ مورد کروکی منجر به خسارت ترسیم شده است یعنی خسارت‌هایی که بالای بیست میلیون تومان بوده است که به شرکت‌های بیمه اعزام کرده ایم.

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: متأسفانه هر دو روز سه نفر در اثر حوادث رانندگی متوفی داشته ایم.

سرهنگ مؤمنی افزود: در بحث متوفیان رانندگی در شش ماهه نخست سال جاری ۴۴ درصد از این آمار مربوط به عابرین پیاده است که نسبت به سال قبل ۶ درصد افزایش را شاهد هستیم.

وی گفت: در بحث موتورسیکلت سواران ۴۳ درصد از متوفیان حوادث رانندگی موتورسیکلت سواران بوده اند و نسبت به سال قبل یک درصد کاهش داریم.

وی افزود: ۱۳ درصد از متوفیان حوادث را رانندگان و سرنشینان خودرو تشکیل می‌دهند که در این زمینه هم کاهش داشته ایم و فقط در بحث عابر پیاده افزایش داریم.

سرهنگ مؤمنی گفت: در بحث معابر همچنین ۵۴ درصد آمار مربوط به تصادفات در محورهای بزرگراهی بوده است و بیشترین آمار تصادفات نیز در بزرگراه آزادگان بوده است که ۱۰ درصد از کل تصادفات را شامل می‌شود و رتبه بعدی مربوط به بزرگراه امام علی (ع) است و ۴۰ درصد از تصادفات در خیابان‌های اصلی روی داده است.

وی گفت: علت اصلی تصادفات در محورهای بزرگراهی بحث سرعت هاست که باعث ایجاد تصادفات می‌شود.

سرهنگ مؤمنی بیان داشت: ۴۸ درصد از تصادفات در شش ماهه نخست سال در ساعات شب و تاریکی هوا بوده و بیشترین ساعات هم از ساعت ۴ بعد از ظهر تا ۸ شب بوده است که ۲۵ درصد تصادفات را به خود اختصاص داده است.

وی بیان داشت: در مهر ماه ما روزانه ۵۵ نفر مصدوم حوادث رانندگی داشتیم که به مراکز درمانی منتقل شده اند و ۲۰۰ مورد روزانه کروکی خسارتی ترسیم کرده ایم که بالای بیست میلیون تومان بوده است که به شرکت‌های بیمه ارسال کرده ایم و هفته‌ای ۱۰ نفر از شهروندان را در اثر حوادث رانندگی در مهر ماه از دست داده ایم.

وی گفت: خبر خوش این است که با همراهی و همکاری مردم عزیز و رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و اقدامات مؤثر و اثر گذار پلیس راهور تهران بزرگ، ما در مهر ماه هم در بحث تصادفات جرحی و نیز خسارتی و فوتی کاهش بسیار چشمگیری را شاهد بوده ایم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =