دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۹
کد خبر: 346777

انحنای آلت تناسلی، وضعیتی است که باعث نعوظ های منحنی و دردناک می شود. انحنای آلت تناسلی می تواند ناشی از آسیب یا ضربه به آلت تناسلی یا در نتیجه عوامل ژنتیکی باشد.

علت انحنای آلت تناسلی چیست و چه علائمی دارد؟

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مای کیلولند کلینیک ،انحنای آلت تناسلی وضعیت جسمانی است که می‌تواند تأثیرات عاطفی و رابطه‌ای زیادی نیز روی مرد بگذارد.

انحنای آلت تناسلی چیست؟

افراد مبتلا به عارضه انحنای آلت تناسلی، معمولا از زمانی که به خاطر می آورند در حین نعوظ این انحنا وجود داشته است. معمولاً برای اولین بار در دوران بلوغ یا اوایل بزرگسالی تشخیص داده می شود. این انحنا در بیماری پورونی نیز رخ می دهد اما تفاوت آن با بیماری پیرونی این است که هیچ بافت زخمی در آلت تناسلی وجود ندارد و این وضعیت معمولاً با گذشت زمان تغییر نمی‌کند.

بیشتر بدانید: انحنا و کجی آلت تناسلی در مردان خطر سرطان را افزایش می‌دهد

انحنای مادرزادی (انحنای آلت تناسلی از بدو تولد) بسیار نادر است. کمتر از 1٪ از مردان انحنای آلت تناسلی را بدون بیماری پیرونی تجربه می کنند.

علت انحنای آلت تناسلی چیست و چه علائمی دارد؟

علت انحنای آلت تناسلی چیست؟

انحنای آلت تناسلی، زمانی که بیماری پیرونی نیست، یک بیماری مادرزادی است، به این معنی که مردان با آن متولد می شوند.

انحنای آلت تناسلی چگونه تشخیص داده می شود؟

پزشک شما یک تاریخچه پزشکی و جنسی می گیرد که معمولاً برای تشخیص انحنای مادرزادی آلت تناسلی کافی است. همچنین ممکن است برای پزشک شما مفید باشد که آلت تناسلی شما را در حین نعوظ بررسی کند. این را می توان پس از تزریق داروهای عروقی برای تحریک نعوظ انجام داد.

علائم انحنای آلت تناسلی چیست؟

بیماران مبتلا به این عارضه انحنای آلت تناسلی را در حین نعوظ توصیف می کنند که تا زمانی که آنها به خاطر می آورند وجود داشته است. معمولاً برای اولین بار در دوران بلوغ یا اوایل بزرگسالی تشخیص داده می شود. تفاوت آن با بیماری پیرونی این است که هیچ بافت زخمی در آلت تناسلی وجود ندارد و این وضعیت معمولاً با گذشت زمان تغییر نمی‌کند.

علاوه بر این، بسیاری از مردانی که نگران شکل یا اندازه آلت تناسلی خود هستند، تلاش می کنند تا از پزشک خود در مورد سلامت کلی آلت تناسلی خود سوال کنند .

بیشتر بدانید: علامتهای هشدار دهنده در آلت تناسلی که باید مراقب آنها بود

انحنای آلت تناسلی چگونه درمان می شود؟

در اشکال خفیف نیازی به درمان ندارد. با این حال، زمانی که درجه انحنا به طور قابل توجهی با توانایی برقراری رابطه جنسی تداخل داشته باشد، از اصلاح جراحی برای بازگرداندن عملکرد و فرم طبیعی آلت تناسلی استفاده می شود.

اورولوژیست های کلینیک کلیولند تجربه گسترده ای با روش های بازسازی انحنای نعوظ مادرزادی دارند. اصلاح انحنای نعوظ مادرزادی با نمایاندن آلت تناسلی به روش جراحی انجام می شود تا طرف آلت تناسلی در مقابل انحنای آن کوتاه شود تا با طرف دیگر مطابقت داشته باشد. این منجر به نعوظ صاف می شود. این روش از میزان موفقیت بالایی برخوردار است و می توان آن را به صورت سرپایی انجام داد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =