پنجشنبه ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۴
کد خبر: 347151

میلیون ها نفر تجربیات نامطلوب دوران کودکی داشته اند و یا از «ترومای دوران کودکی» ممکن است همچنان رنج ببرند.

تست تروما در دوران کودکی چیست؟

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پرنتس، میلیون ها نفر تجربیات نامطلوب دوران کودکی داشته اند و یا از "ترومای دوران کودکی" جان سالم به در برده اند. طبق گزارش اداره خدمات بهداشت روانی و سوء مصرف مواد (SAMHSA)، از هر 7 کودک 1 نفر سوء استفاده یا بی توجهی را تجربه کرده است و این احتمالاً دست کم گرفته شده است.

آسیب های دوران کودکی می تواند نتیجه خشونت، سوء استفاده، غفلت، تروریسم، بیماری و یا سایر عوامل استرس زا خانوادگی باشد. اما آیا درک دوران کودکی شما می تواند مفید باشد؟ شاید. یکی از آزمایشات آنلاین، توسط BetterMe، با یک پرسشنامه و یک برنامه درمانی شخصی، با هدف انجام این کار انجام می شود.

تست تروما در دوران کودکی چیست؟

تست ترومای دوران کودکی که توسط BetterMe محبوب شده است، سوالاتی درباره مسائلی که ممکن است با آنها دست و پنجه نرم کنید، مانند احساس گناه، رها شدن، و بی اعتمادی می پرسد. برخی از این سوالات گسترده هستند؛ مثلاً «آیا خود را در دوران کودکی به یاد می آورید» یا «خانواده شما چه شکلی بودند؟» . آنها در مورد روش های تنبیه نیز می پرسند و اینکه آیا تا به حال به شما سیلی زده اند یا کتک خورده اید. اما هدف هر یک از آنها درک بهتر تجربیات شما و اینکه چگونه بر شما تأثیر گذاشته است (و هنوز هم تأثیر می گذارد) است.

چگونه می توانید در تست ترومای دوران کودکی شرکت کنید؟

تنها کاری که برای شرکت در تست ترومای دوران کودکی BetterMe باید انجام دهید این است که به وب سایت آنها بروید. هنگامی که به آنجا رسیدید، از طریق یک سری سوالات راهنمایی خواهید شد که پاسخ دادن به آنها تقریباً یک دقیقه طول می کشد. پس از تکمیل پرسشنامه، نتایج و یک برنامه درمانی 28 روزه به شما داده می شود. البته هزینه های طرح ها متفاوت است.

مزایای تست تروما در دوران کودکی برای والدین چیست؟

در حالی که یک آزمایش آنلاین نمی تواند تروما را برطرف کند یا درد را التیام بخشد، داشتن یک درک اولیه از دوران کودکی می تواند به شما کمک کند که فرد و والدین بهتری باشید. دانیل مک‌گرو، روانشناس بالینی دارای مجوز و صاحب فلوریش می‌گوید: « مهم‌ترین مزیت این آزمایش این است که می‌تواند به شما کمک کند تشخیص دهید که آیا برخی از تجربیاتی که داشته‌اید و یا دارید با دوران کودکی دشوار مرتبط هستند یا خیر. این روش ممکن است برخی را به دنبال درمان انگیزه دهد.» همچنین ناگفته نماند که درمان می تواند خلق و خوی و کیفیت زندگی شما را بهبود بخشد.

مک‌گرو می‌گوید، پرسش‌نامه‌هایی مانند این افراد را وادار می‌کند تا تجربیات منفی را تامل کنند و آن‌ها را شناسایی کنند و ببینند که اکنون چگونه بر آن‌ها تأثیر می‌گذارد، مخصوصاً در مورد فرزندپروری. این کار مفید است که بدانیم تروما چگونه بر شخصیت، افکار، عواطف و رفتارهای ما تأثیر می گذارد و چگونه بر ما به عنوان والدین تأثیر می گذارد.

نیکول موناهان، LISW-S، LICDC، از مرکز پزشکی دانشگاه تولدو در تولدو، اوهایو، می‌افزاید: «مزایای گرفتن این پرسش‌نامه‌ها یا نظرسنجی‌ها آنلاین بودن آن است، زیرا آگاهی و دستورالعمل‌هایی را برای کسب ارزیابی و کمک حرفه‌ای به ارمغان می‌آورد». کمک به تشخیص زودهنگام علائم یا مسائل نتایج بیشتری دارد. همچنین، آنها می توانند به افراد در ایجاد یک گفتگو یا نقطه بحث با پزشکان سلامت کمک کنند.

آیا خطرات یا معایبی وجود دارد؟

توجه به این نکته مهم است که اگرچه پرسشنامه آنلاین BetterMe می تواند مفید باشد، اما آن فقط یک پرسشنامه است و نمی تواند و نباید جایگزین درمان واقعی شود.

چگونه بعد از یک کودکی بد والدین خوبی باشیم؟

مک گراو می گوید: «تروما اغلب پیچیده است و تشخیص آن بر اساس یک پرسشنامه آنلاین 10 تا 20 سوالی دشوار است. صفحه نتایج همچنین بیشتر برای بازاریابی یک محصول طراحی شده است تا درمان یک انسان. در حالی که به نظر می رسد ممکن است مکملی برای درمان باشد، اما منجر به درمان نمی شود.

علاوه بر این، مردم ممکن است درک کنند که آنها استرس پس از سانحه دارند. اما تشخیص PTSD به سادگی پاسخ دادن به پرسشنامه آنلاین نیست. به طور خلاصه، در حالی که این آزمایش می تواند روشنگر تروما باشد، باید در کنار درمان استفاده شود، نه به جای آن.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha