در حالی که مطالعات قبلی مصرف مکمل های غذایی تجاری مانند نیکوتین آمید ریبوزید (NR) که نوعی ویتامین B3 است را مربوط به سلامت قلبی عروقی، متابولیک و عصبی مرتبط دانسته اند، تحقیقات جدید نشان داده است که NR می تواند خطر ابتلا به بیماری های جدی از جمله سرطان را افزایش دهد. محققان دریافتند سطوح بالای NR نه تنها می تواند خطر ابتلا به سرطان پستان را افزایش دهد، بلکه می تواند باعث متاستاز یا گسترش سرطان به مغز شود.

مکمل های غذایی محبوبی که باعث ایجاد سرطان و متاستاز مغز می شوند

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ساینس دیلی ، در حالی که مطالعات قبلی مکمل‌های غذایی تجاری مانند نیکوتینآمید ریبوزید (NR)، نوعی ویتامین B۳ را با فواید مربوط به سلامت قلبی عروقی، متابولیک و عصبی مرتبط دانسته اند، محققان دانشگاه میزوری دریافتند میزان بالای NR نه تنها می‌تواند خطر ابتلاء به سرطان سینه سه گانه منفی را افزایش دهد، بلکه می‌تواند باعث متاستاز یا پیشرفت سرطان به مغز شود.

«النا گون»، سرپرست تیم تحقیق، گفت: «هنگامی که سرطان به مغز می‌رسد، نتایج کشنده هستند زیرا در حال حاضر هیچ گزینه درمانی قابل قبولی برای آن وجود ندارد.»

گون گفت: «بعضی از مردم ویتامین‌ها و مکمل‌ها را مصرف می‌کنند، زیرا به‌طور پیش فرض تصور می‌کنند که ویتامین‌ها و مکمل‌ها فواید سلامتی مثبتی دارند، اما اطلاعات کمی درباره نحوه عملکرد آنها وجود دارد.» "به دلیل این کمبود دانش، ما تصمیم گرفتیم تا سوالات اساسی در مورد چگونگی عملکرد ویتامین ها و مکمل ها در بدن را مطالعه کنیم."

گون با مرگ پدر59 ساله‌اش- تنها سه ماه پس از تشخیص سرطان روده بزرگ- به دنبال درک علمی بهتر از متابولیسم سرطان یا انرژی گسترش سرطان در بدن شد. از آنجایی که NR یک مکمل شناخته شده برای کمک به افزایش سطح انرژی سلولی است و سلول های سرطانی با افزایش متابولیسم خود از آن انرژی تغذیه می کنند، گون می خواست نقش NR را در توسعه و گسترش سرطان بررسی کند.

گون گفت: «کار ما به ویژه با توجه به در دسترس بودن تجاری گسترده و تعداد زیادی از آزمایش‌های بالینی انسانی در حال انجام که NR برای کاهش عوارض جانبی درمان سرطان در بیماران استفاده می‌شود، مهم است.

محققان میزان NR در سلول‌های سرطانی، سلول‌های T و بافت‌های سالم را بررسی کردند.

گون گفت: «همه سرطان‌ها در هر فردی یکسان نیستند، به خصوص از نقطه نظر علائم متابولیک. اغلب اوقات سرطان‌ها حتی می‌توانند متابولیسم خود را قبل یا بعد از شیمی درمانی تغییر دهند.»

نتایج بررسی‌های آزمایشگاهی نشان داد بین بین متاستاز و متابولیسم NR ارتباط وجود دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha