یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

بارش برف و باران و کاهش محسوس دما در بیشتر مناطق کشور/ بارش‌ها تا آخر هفته ادامه دارد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان، در خصوص آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: امروز برای استان‌های ساحلی خزر، مناطقی از شمال‌غرب و غرب کشور، شمال‌شرق، ارتفاعات استان‌های تهران، البرز، قزوین و مرکزی بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: امروز با ورود سامانه بارشی از جنوب‌غرب بارش برف و باران در استان‌های بوشهر، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، نیمه شمالی و غربی فارس، جنوب و غرب اصفهان، غرب یزد و شمال کرمان آغاز می‌شود که در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش‌ها غالبا به شکل برف است.

این کارشناس سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینکه امروز شدت بارش‌ها را در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، شمال‌غرب فارس، شمال بوشهر و استان‌های گیلان و غرب مازندران شاهد هستیم، ادامه داد: فردا در نوار شمالی کشور بارش‌ها کاهش پیدا می‌کند اما همچنان در گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل و ارتفاعات رشته کوه البرز، بارش‌ها به شکل پراکنده را انتظار داریم و در جنوب‌غرب، بخش‌هایی از غرب، مرکز، شرق و شمال‌شرق کشور، همچنین استان‌های هرمزگان، کرمان، بخش‌هایی از سیستان و بلوچستان، بارش باران و برف رخ می‌دهد.

رفیعی با بیان اینکه بیشترین بارش‌ها فردا مربوط به استان‌های فارس، بوشهر و کرمان است، اظهار کرد: بارش‌ها تا روزهای پایانی هفته ادامه دارد و طی روز چهارشنبه برای مناطقی از یزد، اصفهان، کرمان، سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان، استان‌های ساحلی خزر، شمال‌شرق، شمال خراسان رضوی، شمال آذربایجان‌شرقی و ارتفاعات البرز، استان‌های تهران، سمنان، البرز بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با توجه به نفوذ توده هوای سرد از سه‌شنبه تا جمعه با کاهش محسوس دما در کشور مواجه هستیم و این شرایط به ویژه برای شمال‌شرق است که کاهش دمای آن بین ۱۰ تا ۱۵ درجه است، توضیح داد: در شمال غرب و شرق کشور بین ۷تا ۱۰ درجه و در جنوب شرق، جنوب، مرکز و غرب کشور بین ۳ تا ۵ درجه کاهش دما را طی این روزها تجربه می‌کنیم.

این کارشناس سازمان هواشناسی ضمن بیان اینکه از امروز تا روز پنجشنبه آب‌های دریای خزر مواج و متلاطم است، عنوان کرد: طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه شرق خلیج‌فارس این شرایط را دارد و از سه شنبه تا پنجشنبه نیز خلیج فارس مواج و متلاطم است و توصیه می‌شود به ویژه فعالان و صیادان توجه لازم را نسبت به این شرایط جوی داشته باشند.

رفیعی با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی نسبت به مصرف حامل‌های انرژی گفت: با توجه به برودت هوا و نفوذ توده هوای سرد و افزایش مصرف منابع انرژی به ویژه برق و گاز توصیه می‌شود تا هموطنان در مصرف حامل‌های انرژی نهایت توجه را داشته باشند.

وی متذکر شد: نفوذ توده هوای سرد سبب یخبندان، لغزندگی جاده‌ها خواهد شد که احتمال خسارت به صنعت کشاورزی وجود دارد.

این کارشناس سازمان هواشناسی در رابطه با آخرین وضعیت آب‌وهوایی چند روز آینده تهران بیان کرد: آسمان تهران امروز گاهی مواقع نیمه ابری و گاهی مواقع نیز با سرعت افزایش باد همراه است. دمای پایتخت در گرم‌ترین ساعت‌ها ۹ درجه بالای صفر و در سردترین ساعت‌ها ۳ درجه بالای صفر گزارش می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha