روح الامینی محورهای استیضاح را تشریح کرد،اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در جلسه فردا، طرح استیضاح وزیر بهداشت را بررسی خواهند کرد.

فردا، بررسی طرح استیضاح وزیر بهداشت در کمیسیون

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان،آن طور که خبرگزاری خانه ملت گزارش داده، بررسی استیضاح دکتر بهرام عین الهی یکی از دستورکارهای جلسه فردا یک شنبه این کمیسیون تخصصی است که با حضور شخص وزیر و نمایندگان متقاضی استیضاح برگزار خواهد شد.

16 دلیل طرح استیضاح

در همین زمینه دکتر «عبدالحسین روح‌الامینی» رئیس کمیته غذا و داروی مجلس و طراح استیضاح وزیر بهداشت در گفت و گو با خراسان به 16 دلیل طرح این موضوع اشاره کرد. «عدم مدیریت بهنگام و خسارات ناشی از آن در زنجیره تامین، تولید و توزیع دارو و تجهیزات پزشکی»، «تغییرات مکرر در حوزه های مدیریتی مانند سازمان غذا و دارو»، «بی توجهی به مشورت با نخبگان حوزه سلامت»، «بدعهدی در دریافت و تسویه واکسن های تولید داخل»، «انجام اقدامات خلاف قانون در دانشگاه ها»، «توزیع نامناسب امکانات در شهرهای مختلف»، « رعایت نکردن عدالت در پرداخت ها»، «دخالت های خویشاوندان و اطرافیان وزیر در انتصابات» و « ورود نکردن وزیر در مباحث راهبردی و تفویض اختیار کامل به معاونان»، از مهم ترین دلایل طرح استیضاح وزیر بهداشت است که روح الامینی به آن اشاره کرد.

رئیس کمیته غذا و دارو تصریح کرد: خدمات، دستاوردها و موفقیت های دولت سیزدهم متعدد است و ما هم از این بابت خرسند و قدردان تلاش های مسئولان هستیم اما این دلیل نمی شود که ضعف ها و مشکلات حوزه بهداشت و درمان را که اتفاقا یکی از حوزه های مترقی و افتخارآمیز ما طی 40 سال گذشته بوده و امروز شرایطی نامطلوب دارد ، نادیده بگیریم.

وی افزود: اگر امروز جلوی ترک فعل ها، ایرادات و خطاها در مجموعه وزارت بهداشت گرفته نشود، در آینده نزدیک با دشواری های بیشتری در حوزه هایی مانند دارویار، تجهیزات پزشکی، مطالبات بیمه ها و ... مواجه خواهیم شد که ارائه خدمات بهداشت و درمان به مردم را دچار مشکل خواهد کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =