چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۰
کد خبر: 351482

نوزاد زیر آوار زلزله سوریه متولد شد. مردم این نوزاد را یافتند در حالی که مادر و دیگر اعضای خانواده اش همه زیر آوار زلزله فوت کرده بودند. هم اکنون در سلامت است.

تولد نوزاد زیر آوار زلزله سوریه

به گزارش سلامت نیوز به نقل از عصرایران از الجزیره،‌ این اتفاق مربوط به شهر کوچک "جندیرس" در شمال سوریه است که زلزله اخیر باعث تخریب گسترده ساختمان ها و مرگ هزاران نفر شده است. این منطقه خارج از کنترل دولت سوریه است و توسط مخالفان اداره می شود. به همین دلیل با کمبود شدید امکانات و نیروهای متخصص روبه رو است.

این نوزاد از طریق بند ناف به مادرش متصل بود و زنده ماند اما همه اعضای خانواده اش در اثر زلزله جان باختند یعنی پدرش (عبدالله الملیحان)، مادرش (عفرا)، 4 برادر و عمه اش.

" خلیل السوادی" از نزدیکان این خانواده در حالی که به شدت متاثر بود به خبرگزاری فرانسه گفت "در حال حفاری و برداشتن خاک و آوار بودیم که صدایی شنیدیم. خاک اطراف را برداشتیم که این نوزاد را به همراه بند نافش دیدیم. بند ناف را بریدیم و او را به بیمارستان منتقل کردیم.

این نوزاد هم اکنون در بیمارستان شهر عفرین در استان حلب سوریه قرار دارد. جنازه همه اعضای خانواده نوزاد هم از زیرآوار بیرون آورده شدند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha