پسر ۱۶ ساله‌ای در شهر اسکندرون ترکیه که زیر آوار ساختمانی پنج طبقه گیر افتاده بود پس از ۵۶ ساعت نجات یافت.

پایان ۵۶ ساعت ماندن زیر آوار؛ لبخند نوجوان ۱۶ ساله به زندگی

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فرارو، نوجوانی ۱۶ ساله‌ای که در زیر آوار آپارتمانی پنج طبقه در شهر اسکندرون استان هاتای گرفتار شده بود پس از ۵۶ ساعت با جراحات بیرون کشیده شد.

تلاش گروه‌های جستجو و نجات در میان آوار ساختمانی که بر اثر زمین لرزه‌های ۷.۷ و ۷.۶ ریشتری بامداد دوشنبه در اسکندرون فروریخت ادامه یافت و آن‌ها موفق شدند محمود سلمان ۱۶ ساله را پیدا کنند.

محمود سلمان که با همکاری نیروهای امدادی از زیر آوار بیرون کشیده شده بود، با تشویق به روی برانکارد منتقل شد و مادرش شیرین که بسیار خوشحال شده بود گفت: وای پسرم اینجاست و او را بوسید.

این نوجوان خندان که لحظاتی با خانواده و نیروهای امدادی گفتگو کرد با خودروی شخصی به بیمارستان منتقل شد.

دو روز و دو شب بعد از دو زلزله مهیب، امید به نجات کسانی که زیر آوار زنده هستند، کمتر می‌شود و برای آن‌ها که زنده مانده‌اند، چشم‌انداز پیش رو تاریک‌تر به نظر می‌رسد.

تازه‌ترین گزارش‌ها از زلزله ترکیه و سوریه حاکی است که آمار جان باختگان از مرز ۹ هزار نفر گذشته است. شمار کشته‌شدگان تنها در ترکیه به شش هزار و ۹۵۷ رسیده و در سوریه هم رسانه‌های دولتی و یک گروه نجات می‌گویند که تعداد کشته‌شدگان به دو هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است.

در همین حال، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، قرار است به مناطق زلزله زده قهرمان‌مرعش (ماراش) و هاتای سفر کنند. دفتر ریاست جمهوری با اعلام این خبر گفته است که اردوغان به پازارجیک، مرکز زلزله، هم خواهد رفت. او روز گذشته به مدت سه ماه وضعیت فوق‌العاده در ۱۰ استان زلزله زده اعلام کرده بود.

سرمای زمستان باعث بسته شدن راه‌ها شده و برداشتن آوار یخ‌زده را دشوار کرده، در برخی مناطق، بازماندگان بر آواری که عزیزانشان زیر آن هستند نشسته‌اند به انتظار کمکی که هنوز نرسیده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha