شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۵
کد خبر: 351551

اگرچه عشق می تواند فوق العاده باشد، اما گاهی اوقات بیشتر از اینکه شما را خوشحال کند می تواند به شما آسیب برساند.

چگونه از دوست داشتن کسی دست برداریم؟

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ویکی هاو، شاید به تازگی جدایی بدی را پشت سر گذاشته‌اید یا شاید عاشق کسی شده‌اید که شما را دوست ندارد. این تجربیات می توانند دردناک باشند و ممکن است تعجب کنید که چگونه از آنها عبور کنید و دوباره شاد باشید. شما می توانید با ایجاد فاصله، کنار آمدن با غم و اندوه خود و پیش بردن زندگی خود از دوست داشتن کسی دست بردارید.

چگونه با جدایی کنار بیاییم؟

1.اگر هنوز با هم هستید به رابطه پایان دهید

اگر سعی می کنید از دوست داشتن کسی که در حال حاضر با او هستید دست بکشید، وقت آن رسیده که از او جدا شوید. چه این شخص شما را دوست نداشته باشد یا رابطه شما بدتر شده باشد، با او بنشینید و به آرامی اما محکم خبر را اعلام کنید.

بگویید: «اگرچه من شما را خیلی دوست دارم، وقت آن است که به رابطه ادامه دهم. شما به من گفتید که من را دوست ندارید و من دوست دارم با کسی رابطه داشته باشم که به همان اندازه که من به او اهمیت می دهم، به من اهمیت دهد.»

همچنین می‌توانید بگویید: «اگرچه من شما را خیلی دوست دارم، اما مدت زیادی است که خوشحال نیستیم. من بیشتر از اینکه لبخند بزنم گریه می کنم و فکر نمی کنم این سالم باشد. ما می توانیم بیشتر در مورد آن صحبت کنیم، اما من تصمیم خود را گرفته ام.»

2.دیدن شخصی که دوستش دارید را محدود کنید

وقتی می‌خواهید از کسی جدا شوید، تا جایی که می‌توانید زمان کمتری را در کنار او بگذرانید. مسیر دیگری را برای رسیدن به محل کار برانید یا از راه دیگری برای رفتن به کلاس پیاده روی کنید. اگر دوستان مشترک دارید، کمتر با آنها معاشرت کنید اگر می دانید کسی که دوستش دارید در اطراف شما خواهد بود.

اگر با هم کار می کنید یا با هم به یک کلاس می روید، فقط در صورت لزوم با او صحبت کنید.

3.آن‌ها را در شبکه‌های اجتماعی مسدود کنید

از دیدن شخصی که دوستش دارید هم حضوری و هم آنلاین خودداری کنید. آنها را از تمام حساب های رسانه های اجتماعی خود مسدود کنید تا هیچ یک از شما به یکدیگر دسترسی نداشته باشید. اگر نمی‌خواهید آن‌ها را بلاک کنید، حداقل آن‌ها را لغو فالو کنید تا مجبور نباشید پست‌های آن‌ها را در فید خبری خود ببینید.

4.هرگونه ارتباط غیر ضروری را با آنها قطع کنید

از صحبت کردن با این شخص حتی اگر با شما تماس بگیرد خودداری کنید. هرچه کمتر با آنها ارتباط برقرار کنید، سریعتر می توانید از عشق دور شوید. با این حال، در برخی موارد لازم است ارتباط برقرار شود. اگر با هم فرزندی دارید، روی پروژه ای در محل کار خود کار می کنید، یا اگر آنها وسایل خود را پس می خواهند، باید صحبت را آغاز کنید.

  • اگر مجبورید با او صحبت کنید، این کار را در یک مکان خنثی انجام دهید که احساسات قدیمی را به وجود نیاورد، مانند کافی شاپ. با آنها متمدن باشید اما از دوستی بیش از حد خودداری کنید. وقتی صحبت می کنید، اشکالی ندارد که مودب باشید و حال آنها را بپرسید، اما سریع به اصل صحبت برسید.
  • چیزی شبیه این بگویید: «خوشحالم که حال شما خوب است! پس بیایید اکنون در مورد موضوع اصلی صحبت کنیم.»

5.از تمام نقاط قدیمی دوری کنید

اگر جایی که برای اولین بار با هم وقت گذراندید یا اولین قرار ملاقاتتان را داشتید خاطرات شما را زنده می کند، از آن دوری کنید. اگرچه هرگز نمی توانید این زمان ها را فراموش کنید، اما نیازی به یادآوری خاطرات قدیمی نیست که ممکن است این روند را دشوارتر کند.

6.در صورت امکان به مرخصی بروید

اگر می توانید کمی از محیط قدیمی دور شوید. این کار باعث می شود تا چند روز اصلاً مجبور نشوید فردی را که دوست دارید ببینید. به یک تعطیلات انفرادی در جایی بروید یا با دوستان یا خانواده به سفر بروید.

اگر نمی توانید برای مدت طولانی به مسافرت بروید، به جای آن یک سفر یک روزه داشته باشید.

با عواقب جدی مقابله کنید

1.آنها را از محیط خود حذف کنید

شما عکس هایتان را در اتاقتان نگه می داشتید؟ آنها را بیرون بیندازید یا کنار بگذارید. یک ژاکت قدیمی از آنها دارید که در کمد خود نگه می دارید؟ آن را به خیریه اهدا کنید. این یادآوری‌های کوچک می‌تواند غلبه بر کسی را سخت کند، بنابراین آنها را کنار بگذارید.

2.به جای اوقات خوش، روی عیب های آنها تمرکز کنید

ممکن است به اوقات و دورانی که با کسی که دوستش دارید به اشتراک گذاشته اید فکر کنید. در عوض، زمان های نه چندان خوب را به خاطر بسپارید. دلیلی وجود دارد که دیگر نمی خواهید این شخص را دوست داشته باشید. روی چیزی که شما را به این تصمیم سوق داد تمرکز کنید.

  • به زمانی فکر کنید که آنها نسبت به مادرتان بی ادب بودند، در روز تولد شما را به گریه انداختند، یا به طور کلی چقدر خودخواه بودند.

3.روزانه مدیتیشن کنید

این احتمال وجود دارد که افکار کسی که دوستش دارید همیشه در ذهن شما باشد. مدیتیشن ابزاری است که می توانید از آن برای پاکسازی ذهن و ایجاد آرامش در زندگی خود استفاده کنید. هر روز زمانی را برای نشستن در یک فضای آرام برای حداقل ده دقیقه انتخاب کنید. در این مدت فقط روی تنفس خود تمرکز کنید.

4.از دوستان خود حمایت دریافت کنید

رها کردن عشقی که به کسی دارید سخت است، اما با کمک کمی از دوستان و خانواده خود می توانید این کار را انجام دهید. به جای اینکه خود را منزوی کنید، با یک دوست تماس بگیرید تا با او صحبت کنید. می توانید احساسات خود را نسبت به شخصی که عاشقش بودید با اون در میان بگذارید. یا فقط درباره اتفاقات معمولی زندگی خود صحبت کنید.

  • با این حال، سعی کنید اغلب آنها را از پایان رابطه ناراحت نکنید. مهم نیست که چقدر دوست خوبی هستند، آنها نمی خواهند همیشه اخبار ناراحت کننده را بشنوند.

5.اگر فکر می کنید افسرده هستید با یک درمانگر صحبت کنید

اگر ماه‌ها تلاش می‌کنید که بر این شخص غلبه کنید اما نمی‌توانید احساسات خود را کنترل کنید، با یک درمانگر مشورت کنید. اگر احساس می کنید که نمی توانید از رختخواب بلند شوید یا مانند گذشته از چیزهایی لذت نمی برید، ممکن است افسرده شده باشید. اکنون آن را با یک پزشک مطرح کنید تا بتوانید آن را شکست دهید.

زندگی را به جریان بیندازید

1.تغییرات زیادی در زندگی خود ایجاد کنید

هنگامی که سعی می کنید از دوست داشتن کسی دست بردارید، خود را از نو بسازید. به خود قدیمی به عنوان فردی که عاشق بود نگاه کنید و نسخه جدیدی از خود بسازید که این احساسات را ندارد. کمد لباس، خانه خود را به روز کنید و اهداف جدیدی برای خود تعیین کنید. تغییرات زیر را در نظر بگیرید:

  • هر لباسی را که سال‌هاست نپوشیده‌اید بیرون بیاورید و آن را با لباس‌های جدید و شیک جایگزین کنید.
  • جابجایی یا تنظیم مجدد یا به روز رسانی مبلمان شما نیز می تواند تغییراتی در روحیه شما به وجود بیاورد.
  • رزومه خود را به روزرسانی کنید و درخواست برای رتبه بالاتر داشته باشید

2.برای بهبود خلق و خوی خود ورزش کنید

ورزش نه تنها برای بدن، بلکه برای سلامت روان شما نیز مفید است. ورزش باعث ترشح اندورفین می شود که تقویت کننده خلق و خوی طبیعی است. اگرچه رها کردن عشق فرآیند غم انگیزی است، اما رفتن به باشگاه باعث می شود احساس بهتری داشته باشید.

  • کلاس های تمرینی انجام دهید یا با یک دوست در محله خود بدوید.

3.با دوستان خود وقت بگذرانید

رها کردن عشق به یک نفر به این معنی نیست که هنوز نمی توانید به خانواده و دوستان خود عشق نشان دهید. مدتی را به صورت هفتگی با آنها در ارتباط باشید تا بنشینید، فیلم ببینید یا نوشیدنی بخورید. بیرون رفتن و دور زدن دوباره به شما کمک می‌کند احساس بهتری داشته باشید و سریع‌تر به سمت آرامش پیش بروید.

4.یک سرگرمی جدید پیدا کنید

در طول این فرآیند، خود را مشغول فعالیت های سرگرم کننده کنید. کاری را امتحان کنید که همیشه دوست داشتید انجام دهید یا خودتان را وقف یک سرگرمی قدیمی کنید. از تمام وقت آزادی که از رها کردن این شخص در اختیار خواهید داشت، برای سرمایه گذاری در سرگرمی خود یا آموزش دادن به خود استفاده کنید.

  • می توانید کارهایی مانند رقصیدن، خواندن، آشپزی یا نقاشی انجام دهید.

5.دوباره سر قرار بروید

وقتی از عشق خسته شدید و دیگر هر روز به آن شخص فکر نمی کنید، سعی کنید دوباره با عشق آشتی کنید. از دوستانتان بخواهید افراد دیگری را که می شناسند به شما معرفی کنند یا یک سرویس دوستیابی آنلاین در نظر بگیرند و به یاد داشته باشید، مهم نیست که چقدر سخت است، شما لیاقت داشتن یک عشق واقعی را دارید!

  • اگرچه روابط جدید هیجان‌انگیز هستند، از بازگشت مجدد به شریک قبلی خودداری کنید. تا زمانی که به طور کامل او را فراموش نکرده اید، بیرون رفتن را شروع نکنید. برخی از نشانه‌هایی که نشان می‌دهند آنها را فراموش کرده اید این است که کمتر گریه می‌کنید، وقتی از خواب بیدار می‌شوید یا به رختخواب می‌روید به آنها فکر نمی‌کنید و با شنیدن آهنگ‌های قدیمی‌تان احساساتی نمی‌شوید.

6.صبور باشید

غلبه بر کسی که زمانی دوستش داشتید زمان و مقدار زیادی تلاش عاطفی می طلبد. شما باید زمانی را که صرف فکر کردن در مورد رابطه می‌کنید محدود کنید، اما اگر هر چند وقت یک‌بار افکار آن شخص به ذهنتان می‌رسد، وحشت نکنید.

شما یک انسان هستید و احساسات دارید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha