جمعه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۷
کد خبر: 354505

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۴.۶ ریشتر خراسان رضوی را لرزاند.

زلزله ۴.۶ ریشتری در خراسان رضوی

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پانا ساعت ۲:۰۹ بامداد امروز زلزله‌ای به بزرگی ۴.۶ ریشتری در عمق ۸ کیلومتری از سطح زمین قدمگاه در استان خراسان رضوی را لرزاند.

براساس اعلام مرکز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زلزله 4.6 ریشتری در عمق هشت کیلومتری زمین با نقطه کانونی شهر قدمگاه، مرکز شهرستان زبرخان در شرق شهرستان نیشابور رخ داد که این زلزله در عرض جغرافیایی 35.866 و طول جغرفیایی 59.248 در فاصله 41 کیلومتری (در خط مستقیم) جنوب غرب مشهد ثبت شده است.

محسن ذاکریان؛مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی اظهارداشت: بامداد امروز بلافاصله پس از وقوع زلزله با حضور در مناطق زلزله زده شهرستان زبرخان از وضعیت این منطقه و خسارات احتمالی آن بازدید داشتیم و تیم‌های ارزیاب و پیشرو هلال احمر به کانون زلزله حوالی شهر قدمگاه شهرستان زبرخان اعزام شدند.

وی افزود: خوشبختانه تاکنون هیچگونه خسارتی گزارش نشده و تیم‌های امدادرسانی شهرستان های نیشابور ، مشهد ، طرقبه و شاندیز و فیروزه در آمادگی کامل هستند.

مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی تصریح کرد:تیم های امدادی بلافاصله پس از وقوع این زلزله به حالت آماده باش درآمدند و تعداد سه تیم ارزیاب در کانون منطقه زلزله زده حضور یافتند که خوشبختانه براساس بررسی‌های میدانی انجام شده، این زمین لرزه تاکنون خسارتی نداشت.

وی اظهارکرد: خوشبختانه تا این لحظه هیچ پس لرزه ای در منطقه گزارش نشده است.

ذاکریان عنوان کرد: به همه تیم های عملیاتی جمعیت هلال احمر استان تاکید شده آمادگی خود را حفظ کنند ضمن اینکه کار ارزیابی روستاهای محدوده زلزله بامداد امروز، به پایان رسیده و خوشبختانه هیچگونه خساراتی تا این لحظه گزارش نشده است.

خوشبختانه کانون زلزله منطقه غیرمسکونی بوده است و تا کنون گزارشی از خسارات احتمالی مالی و جانی در مناطق نزدیک آن گزارش نشده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha