رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی برای کاهش مشکلات بیماران خاص و پیشگیری از این بیماری‌ها، گفت: بحث پیشگیری و غربالگری در بیماری‌های خاص بسیار مهم است.

اهمیت غربالگری در پیشگیری از بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر قناعتی در مراسم روز بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج، گفت: بیماران خاص تا زمانیکه زنده‌ هستند، با بیماری مواجهند و خانواده‌هایشان مشکلات زیادی را تجربه می‌کنند.

وی با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی برای کاهش دردهای این بیماران، گفت: در عین حال باید پیشگیری کنیم. همانطور که در حوزه سرطان غربالگری انجام می‌دهیم. درمان یک بیمار مبتلا به سرطان پستان از ابتدا بالای یک میلیارد تومان هزینه برمی‌دارد. بنابراین بحث پیشگیری و غربالگری بسیار مهم است.

قناعتی با بیان اینکه با هزینه‌های بسیار کمتر می‌توان از تولد این بیماری‌ها پیشگیری کرد، ادامه داد: بر این اساس می‌توان با اصلاح روش‌ها، سبک زندگی سالم و... پیشگیری کرد که هزینه زیادی ندارد و می‌توان با این اقدامات صرفه‌جویی کرد و از پول ذخیره شده، به بیمارانی که وجود دارند، ارائه خدمت کرد.

وی با بیان اینکه اساتیدی هم در زمینه علاج بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج کار می‌کنند، گفت: اگر مجموعه این اقدامات را درست مدیریت و ساماندهی کنیم، می‌توانیم خروجی خوبی داشته باشیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha