مشاور وزیر بهداشت در امور زنان گفت: از جمله مفاد قانون جوانی جمعیت، الزام استخدام ماماها در مراکز زایمانی است که باید به آن توجه کرد.

خبر خوش برای ماماها؛ الزام استخدام ماماها در مراکز زایمانی

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، مونا زینالو،مشاور وزیر بهداشت در امور زنان در دومین کنگره بین المللی اخلاق در مامایی و سلامت باروری که با محوریت کرامت مادری در بیمارستان قلب شهید رجایی تهران برگزار شد، اظهار داشت: ماماها نقش کلیدی در تعیین سرنوشت کشور در حوزه جمعیت دارند و یک ماما می تواند در جهت حمایت از مادران و تشویق آنها به فرزندآوری، به شدت نقش آفرینی کند.

مشاور وزیر بهداشت در امور زنان گفت: خوشبختانه قانون جمعیت بعد از 40 سال بی مهری سیستماتیک به مقوله مادری و جمعیت و خانواده و بعد از 8 سال از ابلاغ سیاست‌ها، به تصویب رسیده که از جمله مفاد این قانون الزام استخدام ماماها در مراکز زایمانی و موارد متعددی است که در قانون دیده شده است.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه جمیت کشور به سمت سالمندی می رود و در شرایطی که کشور ما فرصت کمی برای جبران خلأ جمعیتی دارد، ماماها می‌توانند با رویکرد حمایتی نسبت به مقوله مادری و مادران کمک موثری به افزایش جمعیت جوان و بالندگی ایران کنند.

زینالو گفت:تلاش خواهیم کرد حمایت‌های مناسبی را از ماماها داشته باشیم تا در زمینه‌هایی از جمله جوانی جمعیت، اتفاقات مثبتی رخ دهد و با کمک همدیگر بتوانیم مسیری که در سال‌های گذشته جمعیت کشور را به سمت سالمندی و تهدید برده را به سمت جوانی جمعیت سوق دهیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha