مرد جوان که برای جمع‌آوری عسل طبیعی به کوهستان رفته بود داخل شکاف کوه سقوط کرد اما پس از 2شبانه روز جدال با مرگ نجات یافت.  این جوان 38ساله که اهل روستای محمدعامری منطقه دلوار از توابع شهرستان تنگستان واقع در استان بوشهر است روز 30اردیبهشت‌ماه سوار بر موتورسیکلتش راهی کوه‌های اطراف روستا شد تا عسل کوهی جمع‌آوری کند. در این مناطق کندوهای عسل به شکل طبیعی وجود دارد که عسل‌های آن ارزش زیادی دارد.

 48ساعت جدال با مرگ

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه همشهری، این جوان قصد داشت هم برای مصرف خود و خانواده‌اش و هم برای فروش عسل جمع‌آوری کند.چند ساعت از رفتن این جوان گذشت و خبری از او نشد. هوا که تاریک شد کم‌کم نگرانی خانواده‌اش هم بیشتر شد و آنها در تماس با هلال احمر، درخواست کمک کردند.


جست‌وجوی پهپادی


با وجود اینکه محدوده‌ای که مرد جوان برای یافتن عسل به آنجا رفته بود مشخص بود اما گسترده بودن این مکان جست‌وجو را دشوار می‌کرد و امدادگران باید محدوده دقیق‌تری را شناسایی می‌کردند. به همین دلیل از پهپاد برای عکس‌برداری و جست‌وجوی هوایی استفاده کردند اما نتیجه‌ای نداشت. این در حالی بود که گرمای شدید هوا جان او را به خطر انداخته و معلوم نبود که او به چه سرنوشتی دچار شده است. همچنین تماس‌ها با تلفن همراه او نیز همچنان بی‌نتیجه بود و او گوشی‌اش را جواب نمی‌داد. حدود 24ساعت از مفقود شدن او گذشته بود که باز هم با تاریک شدن هوا جست‌وجو به روز بعد موکول شد.

در دومین روز از عملیات جست‌وجو بازهم پهپادها به پرواز درآمدند و به عکاسی از بخش‌های دیگری از منطقه پرداختند. در عکس‌های جدید تصاویری از موتورسیکلت مرد جوان در نزدیکی شکاف یک کوه به‌دست آمد. این موضوع نشان می‌داد که احتمالا او در آن اطراف دچار حادثه شده است. در این شرایط بود که نیروهای عملیاتی با استفاده از چندین دستگاه خودروی امدادی و موتورسیکلت راهی آنجا شدند. آنجا با جست‌وجو در اطراف موتورسیکلت توانستند مرد جوان را که داخل شکاف کوه افتاده و از ناحیه پا مصدوم شده بود را پیدا کنند.


بررسی‌ها نشان می‌داد که او زمانی که برای یافتن عسل بالای شکاف رفته بود داخل آن سقوط کرده و پایش مصدوم شده است. همچنین گوشی موبایلش نیز در نزدیکی موتورسیکلت از جیبش بیرون افتاده و به این ترتیب ارتباط او با خانواده‌اش قطع شده بود. زمانی که امدادگران بالای سر وی رسیدند از فرط گرسنگی و تشنگی بی‌حال بود.

او در این 48ساعت فقط توانسته بود مقداری عسل بخورد و از این طریق جان خودش را نجات داده بود. در این شرایط امدادگران با اکسیژن تراپی او را داخل سبد مخصوص قرار داده و پس از طی کردن حدود یک کیلومتر او را به آمبولانس رساندند و ساعت بعد وی به بیمارستان خلیج‌فارس بوشهر منتقل شد.


احمد عبداللهی، مدیرعامل هلال احمر تنگستان در این‌باره گفت: در این عملیات از 45نیروی امدادی، یک آمبولانس، 7خودرو و 3موتورسیکلت استفاده شد و نیروهای مردمی نیز حضور پررنگی داشتند. با وجود همه این امکانات لطف خداوند بود که باعث شد بتوانیم پیش از اینکه حادثه تلخی رخ دهد مرد جوان را یافته و از مرگ نجات دهیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha