شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۶
کد خبر: 355942

4طبیعت‌گرد که برای گردش  راهی منطقه مشایخ  در چهارمحال و بختیاری شده بودند دچار حادثه شدند و در جریان ریزش کوه جان خود را از دست دادند.

مرگ هولناک 4 طبیعت‌گرد در ریزش کوه

به‌گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه همشهری، این حادثه ظهر دیروز (جمعه) اتفاق افتاد. ماجرا از این قرار بود که 4نفر در قالب یک گروه گردشگری راهی منطقه مشایخ شهرستان کیار واقع در استان چهارمحال و بختیاری شدند. آنها خودروی خود را در محلی مناسب پارک و ادامه مسیر را پیاده طی کردند.

گردشگران حوالی ظهر به آبشاری در آن اطراف رسیدند اما ناگهان حادثه دلخراشی رخ داد و کوه ریزش کرد. بر اثر ریزش کوه سنگ‌های بزرگی از بالادست به‌سوی این 4گردشگر سقوط کرد و با اینکه آنها تلاش کردند پناه بگیرند اما همگی بر اثر این حادثه جان خود را از دست دادند. به‌دنبال این حادثه بومیان منطقه تلاش کردند به حادثه‌دیدگان کمک کنند. درعین‌حال از هلال‌احمر نیز درخواست کمک شد. دقایقی بعد امدادگران خود را به محل حادثه رساندند.


مسعود مثنوی، مدیرعامل هلال‌احمر چهارمحال و بختیاری در این‌باره گفت: پس از وقوع حادثه برای این طبیعت‌گردان بلافاصله 3 تیم امدادی و یک تیم پشتیبان شامل ۱۱ امدادگر به منطقه اعزام شدند. بررسی‌ها نشان داد که هر 4 گردشگر بر اثر ریزش کوه جان خود را از دست داده‌اند. او ادامه داد: در همان دقایق اولیه پیکر 3 طبیعت‌گرد فوت شده رهاسازی و به پزشکی قانونی تحویل داده شد؛ اما پیکر چهارمین نفر زیر یک قطعه سنگ گرفتار شده بود و عملیات رهاسازی چند ساعت طول کشید و در نهایت این پیکر نیز به پزشکی قانونی منتقل شد.طبق شماره پلاک ماشین پارک شده در محل و کارت بانکی جان‌باختگان به‌نظر می‌رسد که آنها از اهالی استان فارس بوده‌باشند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha