داروخانه مرکزی و داروخانه تهرانپارس جمعیت هلال احمر در تیرماه سال جاری علاوه بر تامین داروی بیماران شیمی درمانی، ۴۱ هزار و ۷۰۰ نسخه را نیز پذیرش کردند.

تامین داروهای بیماران شیمی درمانی توسط هلال احمر

به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ داروخانه‌های هلال احمر به دلیل ویژگی‌هایی از جمله کنترل و نظارت دقیق و همچنین توزیع به موقع و مطمئن داروهای مورد نیاز بیماران و از سویی به واسطه توزیع داروهای خاص و داروهای پرونده‌ای از اهمیت بسزایی نزد شهروندان برخوردار بوده و اکثر داروهایی که در این داروخانه‌ها عرضه می‌شود، تحت پوشش بیمه‌های جاری کشور هستند.

بر همین اساس در تیرماه جاری نزدیک به ۲۰ هزار نسخه شامل بیمه‌های تأمین اجتماعی، بیمه سلامت، بیمه نیروهای مسلح، بیمه آتیه‌سازان حافظ، بیمه دی، بانک‌ها و بیمه‌های تکمیلی پذیرش و خدمات مربوط به آن ارائه شده است.

داروخانه تهرانپارس نیز به دلیل تأمین و توزیع داروهای کمیاب و داروهای پرونده‌ای از قبیل داروهای بیماران پیوندی، دیالیز، سرطانی، ام اس، داروهای عادی مورد نیاز مردم، داروهای سفارشی و داروهای تک نسخه ای، اهمیت ویژه‌ای در نظام توزیع دارو دارد تا جایی که بیشترین داروهای پذیرش شده در این داروخانه شامل داروهای بیماران شیمی درمانی، دیابتی، ام اس و انسولین بوده است.

لازم به ذکر است در تیرماه سال جاری، این دو داروخانه جمعیت هلال احمر نیاز دارویی بیماران شیمی درمانی را تامین و ۴۱ هزار و ۷۰۰ نسخه را پذیرش کردند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha