سخنگوی وزارت بهداشت، از درآمد ۱۰۰۰ میلیارد تومانی ذی نفعان غربالگری غیراستاندارد جنین خبر داد.

درآمد ۱۰۰۰ میلیارد تومانی از غربالگری غیراستاندارد جنین

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، بعد از ماجرای محدودیت در تولید و توزیع کیت‌های غربالگری جنین که با واکنش و تکذیب سخنگوی وزارت بهداشت همراه شد، حالا پدرام پاک آئین در تازه‌ترین اظهار نظر پیرامون غربالگری جنین، مدعی شده که ذی نفعان غربالگری غیر استاندارد جنین، سالانه ۱۰۰۰ میلیارد تومان درآمد داشته اند که حالا از این درآمد بی نصیب مانده اند.

وی ضمن تکذیب تولد نوزادان دارای ناهنجاری بعد از اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، گفت: سامانه‌های الکترونیک وزارت بهداشت، هیچ گونه افزایش در تولد نوزادان دارای ناهنجاری را از زمان اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به این سو نشان نمی‌دهند.

پاک آئین افزود: ذی نفعان غربالگری غیر استاندارد جنین، سالانه بیش از ۱,۰۰۰ میلیارد تومان درآمد از این محل کسب می‌کردند که با اجرای قانون حمایت از خانواده و استانداردسازی غربالگری جنین، این سود را از دست رفته می‌بینند.

پیش از این نیز، سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به این مطلب که از نظر وزارت بهداشت غربالگری جنین با رعایت استانداردها ممنوع نیست، گفته بود؛ در حال حاضر کیت‌های تشخیصی غربالگری با دقت کافی در اختیار مردم قرار می‌گیرد و کماکان برای کمک به سلامت مادر و جنین، از توزیع کیت‌های غیر استاندارد و غیر دقیق جلوگیری می‌شود.

در همین حال، حسین قناعتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، راهکارهای مقابله با سقط غیرقانونی را نیازمند بررسی‌های علمی عنوان کرد و گفت: با اقداماتی مانند آموزش احکام شرعی، عوارض و عواقب سقط و مشاوره روان‌شناسی حمایت از خانواده‌ها و به‌کارگیری روش‌های قانونی می‌توانیم از سقط‌جنین پیشگیری کنیم.

وی با اشاره به نقش غربالگری در سقط‌جنین، افزود: بهتر است از افراط و تفریط در این امر پرهیز کنیم و فرزندان سالمی به دنیا آوریم که برای خانواده و جامعه پربرکت باشند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha