جانشین رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فراجا از برخورد پلیس با صفحاتی که به نام پیکرتراشی و جراحی زیبایی اقدام به انتشار تصاویر خصوصی شهروندان می‌کردند، خبر داد و گفت: طبق بررسی‌ها فقط ۱۲۵ صفحه اینستاگرامی بیش از ۱۱ میلیون نفر دنبال‌کننده داشتند.

برخورد پلیس با صفحات پیکرتراشی در فضای مجازی

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، شبکه شرق، سردار حسین امیرلی روز شنبه اظهار داشت: رصد و پایش فضای مجازی و شناسایی صفحات غیراخلاقی، مستهجن و مجرمانه بنا بر وظیفه ذاتی در دستور کار پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فراجا قرار دارد؛ در همین راستا و پیرو شکایت تعداد زیادی از شهروندان در مورد انتشار تصاویر خصوصی آنها در فضای مجازی اقدامات عملیاتی ویژه در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به اقدام قاطعانه پلیس با گردانندگان این صفحات، افزود: در اقدامات فنی کارشناسان پلیس فتا، ۱۲۵ صفحه اینستاگرامی با بیش از ۱۱ میلیون دنبال‌کننده که در این زمینه فعالیت داشتند و اقدام به انتشار تصاویر خصوصی شهروندان می‌کردند، شناسایی و در فرایند رسیدگی قرار گرفتند.

سردار امیرلی ادامه داد: صفحات مزبور تصاویر خصوصی افراد را بدون رضایت آنها و گاهی با تهدید و اجبار منتشر می‌کردند؛ در این راستا افسران سایبری پلیس فتا اقدامات خود را به صورت گسترده در سراسر کشور توسعه دادند و با بررسی همه جوانب پرونده و بهره‌گیری از روش‌های علمی و فنی موفق شدند، بیشتر گردانندگان این صفحات را مورد شناسایی قرار دهند و بیش از ۸۴ نفر از این افراد را پس از تشریفات قضایی در چندین عملیات همزمان دستگیر کنند.

جانشین رئیس پلیس فتا فراجا با اشاره به اینکه همه صفحاتی که اقدام به نقض حریم خصوصی شهروندان کرده بودند، مسدود شدند، تصریح کرد: حفظ آبرو و حریم خصوصی هموطنان در فضای مجازی از خطوط قرمز پلیس فتا بوده و افرادی که آبروی مردم را بازیچه اهداف شوم خود قرار دهند قطعا با برخورد قاطع و قانونی پلیس مواجه خواهند شد.

سردار امیرلی با تاکید بر عدم اعتماد به هویت اینگونه افراد در فضای مجازی به شهروندان توصیه کرد: از ارسال تصاویر و اطلاعات خصوصی خود برای دیگران و افراد ناشناس که با تبلیغات دروغین با عنوان صفحات پیکرتراشی، جراحی‌های زیبایی و مواردی از این دست قصد درآمدزایی و دیده شدن دارند، خودداری کنید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha