درجه حرارت آب‌هاي اطراف ژاپن با افزايش روبرو شده است

۱۳۸۶/۰۲/۲۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 3633
درجه حرارت آب‌هاي اطراف ژاپن با افزايش روبرو شده است

به گزارش روز چهارشنبه تلويزيون سراسري ژاپن (ان.اچ.كي)، تجزيه و تحليل‌هاي آژانس هواشناسي ژاپن نشان داده است كه درجه حرارت آب‌هاي اطراف ژاپن افزايش يافته است.

اين گزارش حاكي است كه يافته‌هاي آژانس هواشناسي ژاپن با استفاده از داده‌هاي دريافت و ثبت شده از كشتي‌هاي تحقيقاتي و كشتي‌هاي عادي باري در اين مناطق به دست آمده است.

به گزارش ايرنا به نقل از ان.اچ.كي، آژانس هواشناسي ژاپن مناطق دريايي اطراف ژاپن را به ‪ ۱۳‬منطقه دريايي تقسيم كرده و گفته است كه در بررسي هاي انجام شده در اين مناطق مشخص گرديده كه درجه حرارت در اين مناطق نسبت به يكصد سال گذشته يك درجه سيليسيوس افزايش يافته است.

اين گزارش حاكي است درجه حرارت در مركز درياي ژاپن و آب‌هاي جنوب منطقه كانتو نيز به ترتيب با افزايش ‪ ۱/۶‬درجه‌اي و يك درجه سيليسيوس روبرو بوده است.

به گزارش آژانس هواشناسي ژاپن ، ميانگين جهاني درجه حرارت اقيانوس ها نيز در همين مدت با ‪ ۰/۵‬درجه سيليسيوس افزايش روبرو بوده است.

اين آژانس مي‌گويد: افزايش درجه حرارت اقيانوس آرام مي‌تواند به دليل توفا ن‌هاي سخت در درياي چين و سيستم كم فشار حاره‌اي باشد.

اين گزارش حاكي است، گرم شدن آب درياها و اقيانوس‌ها هشداري براي تاثير آنها بر اكوسيستم‌ها است و مي‌تواند به مرگ صخره‌هاي مرجاني منجر شود.

مقامات هواشناسي ژاپن معتقدند كه گرماي جهاني مي‌تواند يكي از دلايل و فاكتورهاي اين افزايش دما در درياها و اقيانوس‌ها باشد.

به گزارش ان.اچ.كي، آنها درصدد هستند تا با جمع آوري داده‌هاي دريافتي از اعماق اقيانوس‌ها و درياها و نيز مطالعه آنها ، ارتباط گرم شدن آب درياها و گرماي جهاني را مورد بررسي قرار دهند.


 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.24713s, 18q