کلسترول بالا یک قاتل خاموش است. هیچ علامتی ندارد، در ابتدا روی بدن تأثیر نمی‌گذارد و متأسفانه تازمانی‌که فرد علائم را به‌طور واضح نبیند، آسیب ناشی از آن تا حد زیادی اتفاق افتاده است. بنابراین نظارت بر سطح کلسترول تام بسیار مهم است.

نشانه های هشدار دهنده بالا بودن کلسترول در بدن

به گزارش سلامت نیوز به نقل از دوویچه وله، به‌نوشته Times Of India؛ سطح کلسترول تام بالاتر از ۲۰۰ میلی‌گرم در دسی‌لیتر، افزایش یافته تلقی می‌شود. شما می‌توانید از روی برخی نشانه‌ها در بدن، پی به افزایش سطح کلسترول ببرید.

سنگینی در پاها

احساس سنگینی در پاها به‌دلیل درد شدید ممکن است هشداری برای بررسی سطح کلسترول باشد. این وضعیت در ران یا ساق پا نیز دیده می‌شود. درد در حین راه‌رفتن افزایش می‌یابد.

گرفتگی‌های مکرر

دوره‌های مکرر گرفتگی یا اسپاسم در اندام‌های تحتانی، به‌ویژه در پاشنه پا و انگشتان پا معمولاً در افرادی‌که کلسترول بالا دارند دیده می‌شود. این وضعیت به‌دلیل شریان‌های آسیب‌دیده اتفاق می‌افتد. اسپاسم‌ها بیشتر در شب اتفاق می‌افتند.

سردی بی‌دلیل پاها

زمانی که هوا سرد است، سرمای پا را تجربه می‌کنیم، اما اگر بدون هیچ دلیلی دچار سردی پا می‌شوید، ممکن است کلسترول بالا مسئول آن باشد. این علامت را نادیده نگیرید و در اسرع وقت آزمایش خون انجام دهید.

تغییر رنگ پوست

به‌دلیل گرفتگی عروق، جریان خون به قسمت‌های خاصی از بدن محدود می‌شود. اغلب این اثر در اندام تحتانی دیده می‌شود. تغییر رنگ پوست به‌دلیل خون‌رسانی کمتر ناشی از کلسترول بالا اتفاق می‌افتد. هیچ تغییری در رنگ پوست را نادیده نگیرید.

تاخیر در بهبود زخم

اگر متوجه شدید که در بهبود زخمی که در اندام شما ایجاد شده است تاخیر وجود دارد، این نشانه گردش خون ضعیف است که می‌تواند به‌دلیل سطح بالای کلسترول باشد. اگرچه ممکن است دلایل دیگری نیز وجود داشته باشد، از جمله دیابت. آزمایش خون می‌تواند به تشخیص این امر کمک کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha