سازمان هواشناسی با هشدار سطح زرد فعالیت سامانه بارشی در کشور طی امروز تا شنبه هفته آینده در ۲۰ استان از بارش باران و برف در تهران طی فردا پنجشنبه خبر داد.

فعالیت سامانه بارشی از امروز در 20 استان آغاز می‌شود

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پانا، امروز چهارشنبه، نوار غربی آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی و غرب استان‌های کردستان و کرمانشاه تحت تاثیر سامانه بارشی قرار می‌گیرد.

فردا، آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، سمنان، قم، تهران، البرز، قزوین، ایلام، لرستان، مرکزی، همدان، کرمانشاه و کردستان تحت تاثیر سامانه بارشی قرار می‌گیرند و برای روز جمعه در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی بارش باران پیش‌بینی شده است.

طبق اعلام سازمان هواشناسی، برای روز شنبه 18 آذرماه رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی در برخی نقاط گردوخاک و در مناطق کوهستانی و سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

فعالیت سامانه بارشی در روز شنبه 18 آذرماه در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران، کردستان، کرمانشاه، زنجان، همدان، قزوین، البرز، شمال تهران، مرکزی، لرستان و ایلام ادامه دارد.

بر این اساسف احتمال لغزندگی جاده‌ها، افزایش ترافیک شهری، احتمال آبگرفتگی معابر به‌طور محدود، احتمال جاری شدن روان‌آب در مسیل‌ها، احتمال آسیب به محصولات کشاورزی حساس به بارندگی در این بازه زمانی پیش‌بینی شده است و توصیه می‌شود در بستر و حاشیه رودخانه‌ها توقف نشود و در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، در فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابه‌جایی عشایر احتیاط شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha