معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به فصل سرما و انباشت آلاینده‌های هوا و افزایش خطرات جدی برای سلامتی عموم مردم و به خصوص افراد حساس و بیماران زمینه‌ای قلبی، عروقی و تنفسی؛ اطلاع‌رسانی و آموزش مردم در زمینه خودمراقبتی در برابر آلاینده‌های هوا را رکنی اساسی در کاهش اثرات آن بر سلامتی دانست.

افزایش مراجعات قلبی و تنفسی در شرایط آلودگی هوا

به گزارش سلامت نیوز به نقل از وزارت بهداشت، حسین فرشیدی با بیان اینکه کیفیت پایین هوا یکی از عوامل خطر برای بیماری های حاد و مزمن تنفسی و قلبی و عروقی است، گفت: در این شرایط میزان مراجعات افراد به مراکز درمانی درمانی به دلیل مواجهه با ذرات معلق هوا در نتیجه تشدید مشکلات تنفسی و قلبی و عروقی افزایش پیدا می کند.

به گفته وی، افراد کمتر از ۵ سال، سالمندان بالاتر از ۶۵ سال، افراد دارای بیماری های تنفسی، قلبی و عروقی، آلرژی، مبتلایان به سندرم متابولیک و زنان باردار بیشتر از سایر افراد تحت تاثیر آلودگی هوا و ذرات معلق قرار دارند.

در همین راستا وزارت بهداشت، راهنمای خودمراقبتی در زمان آلودگی هوا را منتشر کرده است که برای مشاهده آن می توانید به پایگاه اطلاع رسانی این وزارتخانه به نشانی behdasht.giv.ir مراجعه کنید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha