مدیرکل دفتر نظارت و پایش مصرف فرآورده‌های سلامت محور سازمان غذا و دارو، نسبت به عوارض استفاده خودسرانه از فرآورده‌های قاچاق و بدون مجوز بدن‌سازی و پرورش اندام هشدار داد.

عوارض داروهای هورمونی در بدن‌سازی/ خطر مرگ‌ ناگهانی

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر،زهرا جهانگرد، گفت: سوءمصرف استروئیدهای آنابولیک در جوانان موجب پرخاشگری و بروز رفتارهای ضداجتماعی می‌شود.

وی اظهار کرد: مصرف انواع داروهای هورمونی با هدف بدن‌سازی در جوانان می‌تواند سبب بروز عوارض وخیمی مانند عقیمی، نارسایی قلبی و کبدی، کوتاهی قد و بزرگ شدن سینه در مردان و پرمویی و خشونت صدا در خانم‌ها شود.

جهانگرد تاکید کرد: استفاده خودسرانه از فرآورده‌های قاچاق و بدون مجوز جهت بدن‌سازی و پرورش اندام در جوانان، خطر ابتلاء به انواع اختلالات جسمی و روانی را برای مصرف‌کننده در بردارد.

مدیرکل دفتر نظارت و پایش مصرف فرآورده‌های سلامت محور سازمان غذا و دارو افزود: مصرف نابجای استروییدهای آنابولیک در جوانان جهت بدن‌سازی و رقابت‌های ورزشی با خطر بروز عوارض قلبی و عروقی مانند بالا رفتن فشارخون و نارسایی قلبی همراه است و همچنین موارد متعددی از مرگ‌های ناگهانی در اثر سوءمصرف داروهای نیروزا در ورزشکاران حرفه‌ای در جهان گزارش شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha