مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از صدور احکام رتبه‌بندی بازنشستگان رسته‌های آموزشی و فرهنگی آموزش و پرورش برای ۵۰هزار و ۵۰۰ نفر از مشمولان خبر داد.

مشکل رتبه‌بندی معلمان بازنشسته حل شد/ واریز میانگین ۳۷میلیون معوقات

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم، معلمان بازنشسته سال 1401 از تعیین رتبه خود توسط آموزش و پرورش اما عدم واریز حقوق مبتنی بر رتبه‌بندی گلایه داشتند.

آموزش و پرورش نیز مشکل کار را در صندوق بازنشستگی کشوری و عدم اعمال حقوق معلمان بازنشسته مطابق با رتبه‌بندی می‌دانست.

هم‌اکنون مهدی مسکنی؛ مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از صدور احکام رتبه‌بندی بازنشستگان رسته‌های آموزشی و فرهنگی آموزش و پرورش برای 50 هزار و 500 نفر از مشمولان خبر داد.

وی گفت: موضوع رتبه‌بندی بازنشستگان رسته آموزشی و فرهنگی آموزش و پرورش براساس قانون باید اجرایی می‌شد اما با توجه به اینکه آموزش و پرورش در نیمه دوم 1401 احکام شاغلین و مشمولان رتبه‌بندی را صادر کرده بود، این مهم تاکنون به‌طول انجامید.

مسکنی با اشاره به دلیل‌ این موضوع اظهار کرد: افرادی که در فاصله 31 شهریور 1400 تا پایان سال 1401 بازنشسته شدند، چون حکم کارگزینی با اعمال رتبه‌بندی در زمان اشتغال برای این عزیزان از طرف آموزش و پرورش صادر نشده بود، پرونده این عزیزان هم زمانی که به صندوق بازنشستگی کشوری تحویل شد بدون رتبه‌بندی بود.

وی با اشاره به تلاش‌ها و پیگیری‌های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و قدردانی از حوزه فنی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: با پیگیری به‌عمل‌آمده در جهت اجرای رتبه‌بندی و براساس اعلام رسمی آموزش و پرورش، از مجموع حدود 120 هزار نفر که در سال 1400 و 1401 بازنشسته شدند، حدود 62 هزار نفر مشمول طرح رتبه‌بندی می‌شوند؛ یعنی معلمان و همکاران این دستگاه که مشمول بخشنامه 230 هستند و رسته آن‌ها آموزشی و فرهنگی است.

مسکنی ادامه داد: صندوق بازنشستگی کشوری برای این افراد احکام اعمال رتبه‌بندی 1400، 1401 و 1402 را صادر کرده است و ضرایب سنواتی بعدی هم برای آنها اعمال شده است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه در مجموع 50 هزار و 477 نفر مشمول دریافت معوقه رتبه‌بندی شده‌اند، گفت: این تعداد به‌صورت میانگین 37 میلیون و 200 هزار تومان، ناشی از معوقه متناسب‌سازی در طول اجرای این قانون (متناسب‌سازی) یعنی از 31 شهریور 1400 تا پایان سال 1402 دریافت می‌کنند.

وی توضیح داد: صندوق بازنشستگی کشوری طی پرداختی که پس از واریز حقوق آذرماه خواهد داشت، به‌طور میانگین بابت معوقه سه‌ماهه مهر و آبان و آذر 1402 مبلغی معادل 6 میلیون و 645 هزار تومان به حساب این تعداد از مشمولان واریز خواهد کرد که این عدد میانگین است و ممکن است افرادی کمتر یا بیشتر از این عدد دریافت کنند.

مسکنی تأکید کرد: این پرداخت‌ها تا پایان سال به‌صورت ماهانه و تا تکمیل و تسویه کامل معوقات عزیزان مشمول با تأمین اعتبار لازم و همکاری سازمان برنامه و بودجه ادامه خواهد یافت.

به‌گفته وی، در این فرایند با توجه به لزوم صدور احکام اصلاحی با ضرائب سنوات بعدی، بالغ بر 114 هزار حکم اصلاحی برای افراد مشمول صادر شده است که در سایت صندوق بازنشستگی کشوری قابل دسترسی و مشاهده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • معصومه یاشینی IR ۰۰:۵۵ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۳
    0 0
    به رتبه تعیین شده اعتراض دارم و تمایل دارم با ارائه مدارک حضوری محاسبه گردد