رئیس فراکسیون جمعیت و حمایت از خانواده مجلس شورای اسلامی گفت: خدمات بیمه سلامت به بیماران صعب‌العلاج مورد حمایت دولت و مجلس بود و امسال نیز در تلاش هستیم بودجه این صندوق را حداقل به ۹ هزار میلیارد تومان افزایش دهیم.

افزایش ۹ هزار میلیارد تومانی بودجه صندوق حمایت از بیماران خاص از سوی مجلس

به گزارش سلامت نیوز از سازمان بیمه سلامت ایران، فاطمه محمدبیگی با اشاره به اینکه یکی از بهترین مصوبات مجلس یازدهم در عرصه عدالت ورزی و کاهش رنج مریض داری به ویژه برای بیماران خاص، تاسیس صندوق حمایت از بیماری های خاص، صعب العلاج و نادر بود، افزود: این صندوق طی سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ خدماتی را به بیماران ارایه داد که با توجه به اختصاص سالانه هفت هزار میلیارد تومان بودجه به دنبال آن هستیم که منابع آن را برای سال آینده افزایش دهیم.

وی اظهارداشت: سازمان بیمه سلامت در بحث اجرای قانون جوانی جمعیت نیز با ارایه خدمات به زوجین نابارور در قالب پرداخت ۹۰ درصد هزینه ها بیش از ۵۷ هزار زوج نابارور را نشان دار کرده است.

محمدبیگی ادامه داد: البته هنوز مراکز و موسسات خصوصی و نیمه دولتی حمایت‌های جدی از این قانون نداشتند، حدود هفت میلیون نفر زوج نابارور در کشور زندگی می کنند که با حمایت های بیمه ای امیدواریم بتوانند بیماری خود را درمان کنند.


به گفته عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، اجرای قانون نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک نیز خوشبختانه با حمایت های مجلس در تاسیس کمیته سلامت الکترونیک و همکاری های ویژه بیمه سلامت و شورای عالی بیمه سلامت کشور منجر به استقرار بالای ۹۰ درصدی این قانون در سراسر کشور شده و به دنبال یکپارچه سازی سازی سامانه های داده های سلامت و قواعد بیمه ای هستیم.

وی ادامه داد: البته برخی تکالیف قانونی برای این مساله در برنامه هفتم مورد توجه قرار نگرفته که امیدواریم تدابیر لازم برای آن اتخاذ شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha