جمعه ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۲
کد خبر: 367615

با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو در یک کارخانه تولید آرد، فاز اول تولید آرد کامل در کشور آغاز شد.

آغاز تولید آرد کامل در کشور

به گزارش سلامت نیوز؛ بر این اساس دکتر سیدحیدر محمدی با حضور در کارخانه آرد تابان، گفت: عوامل مختلفی برای ارتقای ارزش غذایی و سلامت تغذیه مردم وجود دارد که یکی از آنها غنی سازی مواد غذایی با ویتامین‌های ضروری مورد نیاز جامعه جهت رفع کمبود این مواد در بدن است.

وی افزود: تحقیقات زیادی برای احصای شاخص‌های ضروری تغذیه‌ای انجام شده و یکی از مواردی که مطالعات طی سال‌های اخیر نشان داده کمبود ویتامین دی، آهن و اسید فولیک در مردم بوده است.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه برای جبران کمبود ریزمغزی‌ها با همکاری صنایع آردسازی، تولید آرد کامل آغاز شده است، گفت: این آرد برای تولید و پخت نان‌کامل به نانوایی‌ها عرضه خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: کمبود ویتامین D یکی از مشکلات سلامت جامعه است که پس از بررسی مسیرهای مختلف برای جبران آن، دو راهکار مطرح شد که ارائه مکمل‌های تغذیه‌ای به مردم و غنی‌سازی نان با ویتامین دی بود، بنابراین باتوجه به اینکه امکان رساندن این ویتامین به گستره بیشتری از جمعیت از طریق نان (به‌عنوان قوت غالب) عملیاتی بود، غنی شدن نان با ویتامین دی از طریق غنی‌سازی آرد در دستور کار قرار گرفته است.

به گفته دکتر محمدی تولید آرد غنی شده با ویتامین دی به صورت پایلوت در یکی از استان‌ها با هدف جبران کمبود ویتامین دی در مردم اجرا و پس از تکمیل مسیر پایلوت به صورت سراسری در کشور اجرا خواهد شد.

پیش از این نیز تولید آرد کامل به منظور تولید و پخت نان کامل (حاوی سبوس بیشتر با ارزش تغذیه‌ای بالاتر) در برخی از استان‌های کشور آغاز گردیده که تداوم آن نیاز به فرهنگ سازی و حمایت مردم را دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha