دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۴
کد خبر: 368374

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: از اواخروقت سه شنبه (۸ اسفندماه) موج بارشی جدید از سمت غرب و جنوب غرب وارد کشور می‌شود و این مناطق را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی فردا

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،صادق ضیاییان براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی اظهارکرد:‌ امروز(۷ اسفند) در استان‌های واقع در شمال شرق، شرق، جنوب شرق، سواحل دریای خزر، بخش‌هایی از مرکز و جنوب غرب و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز بارش باران و برف و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشینه بارش امروز در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان، جنوب کرمان، غرب سواحل دریای خزر و استان‌های قم اصفهان و مرکزی است.

وی ادامه داد: روز سه شنبه (۸ اسفند) بارش‌ها در مناطق مذکور به‌صورت پراکنده ادامه می‌یابد و از اواخروقت سه شنبه موج جدید بارشی از سمت غرب و جنوب غرب این مناطق را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: چهارشنبه (۹ اسفند) این سامانه بارشی تقویت می‌شود و تقریبا در بیشتر استان‌های کشور به‌ویژه در غرب سواحل دریای خزر و نیمه شمالی استان‌های فارس و کرمان سبب بارش برف و باران و وزش باد نسبتا شدید خواهد شد.

وی در ادامه اظهار کرد: سامانه بارشی روز پنجشنبه (۱۰ اسفند) به‌جز مناطقی از شمال‌ غرب، غرب و جنوب کشور در سایر مناطق کشور به فعالیت خود ادامه می دهد. شدت بارش پنجشنبه در جنوب استان سیستان و بلوچستان خواهد بود.

ضیاییان اضافه کرد: روز جمعه(۱۱ اسفند) از گستردگی این سامانه کاسته می‌شود و بارش‌ها با شدت کمتر تنها در شرق سواحل دریای خزر و بخش‌هایی از شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور رخ خواهد داد. از سوی دیگر انتظار می رود که امروز نیز دما مانند روزهای قبل روند کاهشی خود را ادامه دهد.

وی اظهار کرد: امروز خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان، سه شنبه شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان و امروز و فردا دریای خزر مواج و متلاطم خواهد بود.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشوردرباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۸ اسفند) ابری، در بعضی ساعت‌ها بارش باران و برف همراه با مه رقیق، گاهی‌ وزش باد با حداقل دمای ۱- و حداکثر دمای ۴ درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه ( ۹ اسفند) ابری در بعضی ساعت‌ها بارش پراکنده برف همراه با مه رقیق، گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱- و حداکثر دمای ۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان اظهارکرد: طی فردا و پس فردا اردبیل و مشهد با کمینه ۸- درجه سانتیگراد و بندرعباس با بیشینه دمای ۲۵ و ۲۶ درجه سانتیگراد خنک‌ترین و گرمترین مرکز استان‌ها پیش‌بینی می‌شوند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha