دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۸
کد خبر: 368382

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکی از محیط‌بانان دنا، از ناحیه پهلو مورد اصابت گلوله مستقیم شکارچیان قرار می‌گیرد و زخمی می‌شود.

تیراندازی به محیط‌بانان در پارک ملی دنا

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم، ساعت ۱۳ یکشنبه «ششم اسفندماه ۱۴۰۲»، در پی درخواست کمک از مرکز پاسخگویی۱۱۲ جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد مبنی بر تیر خوردن محیط‌بان در منطقه پشت کره دره ناری و تنگه بن‌رود شهرستان دنا، تحت پوشش پارک ملی دنا، نیروهای امدادی هلال احمر به محل اعزام شدند.

اسلام جاودان‌خرد، مدیرکل حفاظت محیط‌زیست کهگیلویه و بویراحمد افزود: متخلفین که چهره خود را استتار کرده بودند، از فرصت زخمی شدن محیط‌بان سوء‌استفاده کرده، مقداری از لاشه را بر روی زمین انداخته و متواری شدند.

اسلام جاودان‌خرد اظهار داشت: محیط‌بانان پارک ملی دنا متوجه صدای شلیک گلوله در محدوده دره بن‌رو، حدفاصل پاسگاه محیط‌بانی پشت کره و خاریدون در منطقه حفاظت شده دنا شدند.او تاکید کرد: گروهی از محیط‌بانان به منطقه اعزام می‌شوند که پس از ساعت‌ها تلاش و پایش منطقه، متوجه یک گروه سه نفره متخلف می‌شوند که با استفاده از یک قبضه اسلحه گلوله‌زنی، یک راس کل وحشی شکار کرده‌اند.

جاودان‌خرد ابراز کرد: محیط‌بانان با انجام اقدامات لازم متخلفین را محاصره و دستور ایست می‌دهند، اما متخلفین به محض اینکه مشاهده می‌کنند راه گریزی ندارند، به سمت محیط‌بانان شلیک مستفیم می‌کنند.

او ادامه داد: در این راستا، حدودا ساعت ۱۲ ظهر، یکی از محیط‌بانان دنا از ناحیه پهلو مورد اصابت گلوله مستقیم شکارچیان قرار می‌گیرد و زخمی می‌شود.جاودان‌خرد افزود: متخلفین که چهره خود را استتار کرده بودند، از فرصت زخمی شدن محیط‌بان سوء‌استفاده کرده، مقداری از لاشه را بر روی زمین انداخته و متواری شدند.

او بیان کرد: مامورین یگان حفاظت با هماهنگی هلال احمر، مدیریت ستاد بحران استانداری و اورژانس پس از ساعت‌ها تلاش و اقدمات لازم، محیط‌بان مصدوم را به اورژانس یکی از بیمارستان‌های یاسوج منقل کردند.

فلاحی دوست بیان کرد: این عملیات به مدت سه ساعت و با همکاری اورژانس، هلال احمر و همچنین همکاران مصدوم که از نیروهای خدوم محیط زیست بودند، در شرایط جوی نامناسب و بارش شدید برف و باران با موفقیت به پایان رسید.

جاودان‌خرد با اشاره به اینکه اقدامات اولیه پزشکی صورت گرفته و بنا به اعلام پزشک معالج، حال عمومی محیط بان خوب است، گفت: از طریق مراجع قضایی و انتظامی، اقدامات لازم جهت شناسایی هویت متخلفین متواری‌شده، در دست بررسی است.

مدیرکل محیط‌زیست استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: اقدامات اولیه پزشکی صورت گرفته است؛ بنابر اعلام پزشک معالج، حال عمومی محیط‌بان خوب است.او یادآور شد: تقاضامندیم چنانچه طبیعت‌دوستی اطلاعاتی دارد که می‌تواند به ما در شناسایی هویت متخلفین کمک کند، از طریق سامانه رایگان ۱۵۴۰ با ما در میان بگذارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha