چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۳
کد خبر: 368522

یک بیمار به دلیل ممانعت مسوول فنی داروخانه دکتر مهرافشان از دادن داروی بدون نسخه با چاقو به وی حمله کرد.

حمله با چاقو به مسوول فنی یک داروخانه

به گزارش سلامت نیوز، این بیمار از دکتر علیزاده تقاضای داروی بنزودیازپینی کرده بود اما به دلیل اینکه فروش این دسته از داروها بدون نسخه ممنوع است وی از دادن این دارو به بیمار خودداری می کند و متاسفانه این بیمار با سلاح سرد به وی حمله می کند.

لازم به ذکر است داروهای بنزودیازپینی دسته ای از داروها هستند که برای درمان طیف وسیعی از بیماری ها از جمله اضطراب، استرس، تشنج و بی خوابی تجویز می شوند. این داروها شامل کلونازپام،دیازپام، لورازپام، کلردیازپوکساید و میدازولام می شود. این داروها به دلیل عوارض بالایی که دارند تنها باید تحت نظر پزشک و در مدت زمان محدودی مصرف شوند و مصرف طولانی مدت این داروها خطرناک است.

با وجود این برخی از بیماران بدون مراجعه به پزشک و به صورت خودسرانه داروهای بنزودیازپینی مصرف می کنند و یا بعد از یک بار نسخه کردن این داروها از سوی پزشک به صورت خودسرانه درمان با این داروها را ادامه می دهند که عوارض بالایی را برای آنها به دنبال خواهد داشت.

متاسفانه این روزها اخبار متعددی از حمله به کادر درمان منتشر می شود اما مسوولان هیچ واکنش جدی نسبت به این مشکل نداشته اند. باید پرسید چند حادثه دیگر باید تکرار شود تا فکری به حال تامین امنیت کادر درمان کنند؟

حمله با چاقو به مسوول فنی یک داروخانه

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha