وزیر کشور در تماس تلفنی با استاندار سیستان‌وبلوچستان، ضمن بررسی آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده جنوب استان، دستورات لازم را جهت رسیدگی به سیل‌زدگان و اقدامات امدادی در منطقه صادر کرد و به رئیس سازمان مدیریت بحران کشور نیز دستور داد به فوریت هیئتی از تهران به منطقه اعزام کند.

دستور وزیر کشور برای رسیدگی به سیل‌زدگان سیستان‌وبلوچستان

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پانا احمد وحیدی روز پنجشنبه در تماس تلفنی با محمد کرمی استاندار سیستان و بلوچستان در جریان آخرین وضعیت مناطق سیل زده شهرستان های چابهار ، دشتیاری و قصرقند قرار گرفت.

وحیدی در این تماس تلفنی، ضمن صدور دستورات لازم، بر بکارگیری امکانات انسانی و تجهیزات و ماشین آلات دستگاه های اجرایی منطقه برای کمک به آسیب دیدگان تاکید کرد و خواستار رسیدگی فوری به مشکلات و آلام سیل زدگان اعم از اسکان، مواد غذایی ، درمان و لوازم گرمایشی شد.

وزیر کشور همچنین از محمد حسن نامی رئیس سازمان مدیریت بحران خواست با اعزام هیاتی از تهران، همه امکانات و تمهیدات لازم، به فوریت برای کمک رسانی به استان ارسال شود.

براساس این گزارش، بارش باران و جاری شدن سیلاب ۳۸۷ روستا در شهرستان‌های دشتیاری، چابهار و قصرقند سیستان و بلوچستان را به محاصره خود در آورده است.

به گزارش رسانه‌ها و بر اساس اعلام مسولان و تماس‌های تلفنی مردم، وضعیت بیش از ۱۱۰ هزار نفر از مردم روستای جنوب سیستان و بلوچستان نامناسب توصیف شده است، بطوری که در برخی مناطق، به دلیل نبود راه و شکسته شدن پل ها، کار امدادرسانی به سختی انجام می شود و نیاز به امداد هوایی در این مناطق است.

سیلاب سبب طغیان رودخانه‌های فصلی و بارش سنگین در قصرقند، بخش تلنگ، دشتیاری، بخش پلان، پیرسهراب و خسارت سنگینی به بخش کشاورزی، واحدهای مسکونی خشتی و گلی، راه‌های روستایی و زیرساخت‌های شهری و روستایی شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha