تخریب مدرسه‌ کانکسی، معلم و دانش‌آموزان این مدرسه را راهی بیمارستان کرد.

حادثه هولناک برای کانکس مدرسه

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، یک مدرسه‌ کانکسی در روستای «باغ یری» شهرستان مراغه، بر اثر گردباد شدید، واژگون و کاملا تخریب شد.

گرد باد شدید، مدرسه کانکسی روستای باغ یری شهرستان مراغه را واژگون کرد و معلم و پنج دانش‌آموز آن راهی بیمارستان شدند.

بر اثر واژگونی و تخریب این مدرسه‌ی کانکسی همه دانش‌آموزان و معلم مدرسه، مجروح و به بیمارستان سینا منتقل و اقدامات لازم برای درمان آسیب دیدگان انجام شده و رو به بهبود هستند.

«حسین اکبریان» مدیرکل آموزش و پرورش مراغه در یک گفت‌وگوی تلویزیونی، در این خصوص اظهار کرد: «بر اثر این گردباد، علاوه بر مدرسه‌ کانکسی، چند ساختمان نیز در روستای «باغ یری» مراغه تخریب شده است.»

او ادامه داد: «این کانکس تخریب‌شده، نزدیک ۹ سال است که به عنوان مدرسه در این روستا قرار دارد؛ زیرساخت‌های آن قبلا نیز آسیب دیده بود. به دنبال پیگیری این موضوع، تصمیم داشتیم یک زمین از روستاییان برای ساخت مدرسه با کمک تهیه کنیم که به زودی این تصمیم عملی می‌شود.»

مدیرکل آموزش و پرورش مراغه تاکید کرد: «اولویت ساخت مدرسه برای روستاهایی است که تعداد دانش‌آموزانش ۱۰ نفر و یا بیشتر باشد، روستای «باغ یری» نیز روستایی فصلی محسوب می‌شود که گاهی فقط پنج یا ۶ خانواده در آن زندگی می‌کنند.»

علی چنگیزی، رئیس اورژانس مراغه نیز در خصوص آخرین وضعیت آسیب‌دیدگان این حادثه، گفت: «شش نفر آسیب‌دیده از این حادثه به بیمارستان منتقل شده بودند که دو نفر از آن‌ها مرخص شدند. چهار نفر آن‌ها در بیمارستان بستری هستند و حال عمومی خوبی دارند.»

هم‌اکنون در شهرستان مراغه، ۱۷ مدرسه روستایی، کانکسی است و بیشتر این مدارس در بخش سراجو قرار دارند. به دلیل نبود مدرسه راهنمایی و دبیرستان در این بخش، بیشتر دانش‌آموزان تا کلاس ششم تحصیل می‌کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha