مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: در گشت مشترک تعزیرات حکومتی از داروخانه‌های معروف عرضه کننده داروهای کمیاب با چند برابر قیمت، تخلف گرانفروشی دارو کشف شد.

گرانفروشی داروهای کمیاب به بهانه بخشنامه وزارت بهداشت

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، احمد جعفری نسب مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران در این باره اظهار کرد: گشت مشترک تعزیرات حکومتی در قالب سه تیم با دریافت گزارش‌های مردمی در خصوص گران فروشی داروهای کمیاب به ۹ داروخانه معروف و منتخب مراجعه کرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران افزود: مشکل اصلی که در این گشت مشاهده شد این بود که داروخانه‌ها حتی در مواردی که دارو دارای قیمت مندرج در روی بسته‌بندی است بر اساس نرخ سامانه‌ای و جدید اقدام به نرخ گذاری جدید و عرضه دارو می‌کنند.

جعفری نسب با اشاره به اینکه صاحبان این داروخانه‌ها بخشنامه‌ای از وزارت بهداشت را توجیه کار خود کرده‌اند، گفت: این موضوع در حال بررسی بوده و نباید اجازه دهیم با استفاده از یک بخشنامه بستری برای گرانفروشی و اجحاف در حق مردم به ویژه در حوزه سلامت ایجاد شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران تصریح کرد: محصولی که با مواد اولیه پارسال تولید شده نباید روزانه براساس نوسانات بازار قیمت گذاری شود.

جعفری نسب دیگر تخلفات این داروخانه‌ها را قاچاق و عرضه داروی تاریخ مصرف گذشته عنوان کرد و گفت: این پرونده‌ها برای کارشناسی به کمیسیون ماده ۱۱ ارسال شد و پس از دریافت استعلام‌ها، حکم این متخلفان صادر می‌شود.

در این گشت مشترک مدیر کل امور بهداشت، دارو و درمان سازمان تعزیرات حکومتی روسای شعب تهران را همراهی می‌کرد و همچنین پزشکان سازمان غذا و دارو و پلیس قاچاق نیز حضور داشتند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha