۲ مرد نقابدار با ورود به آرایشگاههای زنانه با چاقو زنان را تهدید و طلاو جواهرات‌شان را سرقت می‌کردند. هرچند آنها با این شیوه توانستند از چند آرایشگاه سرقت کنند؛ اما بعد از آخرین سرقت شان دستگیر شدند.

جزئیات زورگیری‌های وحشیانه در آرایشگاههای زنانه توسط سارقان نقابدار

به گزارش سلامت نیوز به نقل از همشهری آنلاین، چند روز قبل متصدی آرایشگاهی زنانه در آذربایجان شرقی با پلیس تماس گرفت و از سرقت مسلحانه‌ای که در آنجا اتفاق افتاده بود خبر داد. آنطور که این زن می‌گفت ۲ مرد نقابدار به زور وارد آرایشگاه شده و با تهدید جواهرات او و مشتریانش را سرقت کرده بودند.

این زن درباره آنچه که اتفاق افتاده بود به ماموران گفت: زمانی که این حادثه اتفاق افتاد من و همکارم و چند نفر از مشتریان در آرایشگاه بودیم. ما مشغول انجام کارهای‌مان بودیم که ناگهان در باز شد و ۲ مرد که چهره‌های‌شان را پوشانده بودند وارد شدند. آنها که چاقو در دست داشتند شروع به تهدید کردند که مبادا داد و فریاد کنیم. آنها من و همکارم را کتک زدند و به زور طلا و جواهرات مان را گرفتند. سارقان خشن همچنین به سراغ مشتریان‌مان هم رفتند و با تهدید اموال آنها را هم زورگیری کردند. حضور آنها در آرایشگاه حدود ۱۵ دقیقه طول کشید و در نهایت با سرقت هرچه طلا و جواهر که داشتیم از آنجا فرار کردند. آنطور که مالباختگان می‌گفتند در این سرقت جواهراتی به ارزش ۳۰۰ میلیون تومان سرقت شده بود.

سارقان در شرایطی فرار کرده بودند که در هنگام خروج نقاب یکی از آنها کنار رفته و متصدی آرایشگاه توانسته بود بخشی از چهره یکی از آنها را ببیند و اطلاعاتی که او درباره این سارق در اختیار پلیس قرار گرفت به اولین سرنخ برای پلیس تبدیل شد.

همین سرنح کافی بود تا افسران پلیس آگاهی در کوتاه‌ترین زمان ممکن یکی از متهمان را شناسایی کنند. آنها در ادامه مخفیگاه او را محاصره کرده و در عملیاتی غافلگیرانه موفق شدند متهم را دستگیر و در بازرسی از مخفیگاهش جواهرات مسروقه را کشف کنند. با وجود کشف جواهرات سرقت شده از آرایشگاه زنانه باز هم متهم دست داشتن در این سرقت را انکار می‌کرد. با این وجود بازجویی‌ها از وی ادامه پیدا کرد تا اینکه سرانجام وی ضمن اعتراف به سرقت، همدست خودش را نیز به پلیس معرفی کرد. در این شرایط بود که دومین متهم نیز دستگیر شد.

تحقیق از دستگیرشدگان نشان می‌داد که همسر متهم ردیف اول نیز همدست آنها است. این اولین مرتبه‌ای نبود که آنها از آرایشگاههای زنانه سرقت می‌کردند. شگرد اعضای این باند به این شکل بود که ابتدا زن جوان به بهانه آرایش به آرایشگاهها می‌رفت و به بررسی وضعیت آنها می‌پرداخت. اگر در آنجا مشتریانی با طلا و جواهر حضور داشتند و امکان سرقت از آنجا وجود داشت در ادامه ۲ سارق با نقاب وارد می‌شدند و با تهدید چاقو و قمه نقشه سرقت را عملی می‌کردند.

سرهنگ محمدتقی سلطانی، رئیس پلیس آگاهی استان آذربایجان شرقی با اعلام جزئیات این سرقت گفت: ارزش جواهرات مسروقه از آخرین آرایشگاه زنانه حدود ۳۰۰ میلیون تومان برآورد می‌شود. او ادامه داد: هم اکنون ۳ متهم با قرار قانونی در بازداست به سر می‌برند و تحقیقات تکمیلی در این باره ادامه دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha