دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۱
کد خبر: 371387

پزشکان و سازمان‌های دولتی در آمریکا زنگ خطر را پس از آن به صدا در ‌آوردند که ۲۲ زن با بوتاکس تقلبی دچار واکنش‌های نامطلوب شده و نیمی از آنها را در بیمارستان بستری شدند.

هشدار جراحان پلاستیک درباره بوتاکس تقلبی: فلج می‌شوید!

به گزارش سلامت نیوز به نقل از اطلاعات آنلاین به نقل از دیلی میل، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری، اعلام کردند ۲۲ نفر از ۱۱ ایالت پس از تزریق فیلر محبوب از ارائه دهندگان غیرمجاز یا آموزش ندیده، واکنش‌های مضر را گزارش کردند.

گفتنی است هیچ یک از زنان این عمل را در یک محیط پزشکی انجام ندادند.

واکنش‌های مضر در تعدادی از ایالت‌ها از جمله کالیفرنیا، کلرادو، فلوریدا، ایلینوی، کنتاکی، نبراسکا، نیوجرسی، نیویورک، تنسی، تگزاس و واشنگتن گزارش شد.

جدای از افراد آموزش ندیده ای که بوتاکس را انجام می‌دهند، موضوع وقتی عمیق‌تر شد که معلوم شد متخصصان پزشکی دارای مجوز، توسط تولید کنندگانی که محصولات تقلبی عرضه می کنند مورد هدف قرار گرفته‌اند.

"مواد جادویی" در بوتاکس سمی است که توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم تولید می‌شود.

طبق گفته سازمان بهداشت جهانی، این سموم از مرگبارترین سموم در جهان هستند - اما فقط دوزهای کوچک و موضعی در درمان‌ها استفاده می شود، به این معنی که عوارض جانبی معمولاً حداقل و موقتی هستند.

این سم از آزاد شدن استیل کولین، یک انتقال دهنده عصبی، از انتهای آکسون در مغز جلوگیری می‌کند و باعث فلج عضلانی می‌شود و منجر به ظاهر شدن چین و چروک‌های صاف می‌شود.

بوتاکس از نوعی سم بوتولینوم نوع A استریل و خشک شده یخ زده استفاده می‌کند که استانداردهای کنترل پزشکی در آن رعایت شده است و اثرات می‌تواند از سه تا ۱۲ ماه ادامه داشته باشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha