یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۰
کد خبر: 371617

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی از وقوع رگبار و رعد و برق در بیشتر استان‌ها و وزش باد شدید در برخی نقاط کشور خبر داد.

رگبار و رعدوبرق در بیشتر استان‌ها

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،صادق ضیاییان افزود:ب راساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی با ورود سامانه بارشی از شمال غرب کشور امروز (۲۳ اردیبهشت) در شمال غرب و به‌تدریج دامنه‌ها و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده، گاهی همراه با رعد و برق رخ خواهد داد.

وی اضافه کرد: دوشنبه (۲۴ اردیبهشت) سامانه بارشی ضمن تقویت در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، دامنه و ارتفاعات البرز، استان‌های واقع در سواحل دریای خزر و برخی مناطق مرکزی کشور را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.

ضیاییان در ادامه گفت: سه شنبه (۲۵ اردیبهشت) رگبار پراکنده همراه با رعد و برق در نوار شمالی کشور، ارتفاعات و دامنه‌های البرز، استان‌های چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد ، یزد، فارس و شمال استان‌های کرمان و خراسان رضوی ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: چهارشنبه (۲۶ اردیبهشت) رگبار پراکنده و رعد و برق در نوار شمالی شمال شرق، جنوب غرب، در برخی مناطق مرکزی کشور و شمال استان‌های بوشهر ، فارس و کرمان پیش بینی می.شود

ضیاییان ادامه داد: پنجشنبه (۲۷ اردیبهشت) بارش پراکنده علاوه بر مناطق یاد شده در استان‌های سمنان، یزد و تهران رخ خواهد داد.

وی اضافه کرد: طی امروز وزش باد شدید در نیمه غربی کشور، دوشنبه در شرق و مرکز، سه شنبه در نوار مرکزی چهارشنبه در غرب و جنوب غرب و پنجشنبه در نوار شرقی کشور رخ خواهد داد که در مناطق مستعد موجب خیزش گردوخاک خواهد شد.

ضیاییان افزود: دوشنبه شمال خلیج فارس، سه شنبه خلیج فارس و طی سه روز آینده دریای خزر مواج خواهد شد.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۲۴ اردیبهشت) نیمه ابری تا ابری، بعضی ساعت‌ها بارش یاران، گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۸ درجه سانتیگراد و طی دوشنبه (۲۵ اردیبهشت) نیمه ابری تا ابری، در بعضی ساعت‌ها بارش باران، گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان اظهارکرد: طی فردا و پس فردا شهرکرد با کمینه ۶ و ۴ درجه سانتیگراد و بندرعباس با بیشینه ۴۰ دمای درجه سانتیگراد خنک‌ترین و گرمترین مرکز استان‌ها پیش‌بینی می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha