سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۴
کد خبر: 371785

جنون بهار تمامی ندارد و ابرهای باران‌زا استان به استان در کشور می‌گردند و طراوت را به مردم هدیه کرده و البته گاهی هم سیلاب‌های گاه و بی‌گاه را روانه شهرها و روستاها می‌کنند.

هشدار؛ امروز گشت و گذار ممنوع

به گزارش سلامت نیوز به نقل از همشهری‌آنلاین، در این آب‌وهوا هم معمولا چیزی که بیشتر از همه می‌چسبد، گشت وگذار در دل طبیعت است. مردم باروبندیل می‌بندند و یک رودخانه را نشان می‌کنند برای اتراق کردن و جوجه کباب پختن و دور هم بودن.

اما همین سیلاب‌هایی که بحث‌شان رفت، رودخانه‌ها را هم از حالت آرامش خارج کرده و بالا آمدن آب رودخانه و خروشان شدنش هم که حتما می‌دانید، خطرناک است. یعنی ممکن است همین که نشستید تا جوجه‌های کباب شده را میل کنید، آب بیاید و سفره و متعلقاتش را با خودش ببرد؛ بنابراین طبق توصیه هواشناسی، بهتر است امروز را بیخیال بیرون رفتن و پیک‌نیک کردن شوید و دوروبر رودخانه هم پیدایتان نشود. فکر آب‌تنی کردن در رودخانه را هم به کل از سرتان بیرون کنید که خطر غرق شدگی خیلی جدی تهدیدتان می‌کند. آن‌هایی هم که در شهرهای ساحلی زندگی می‌کنند یا به این شهرها سفر کرده‌اند، بهتر است امروز سمت دریا نروند و توصیه‌های ایمنی را جدی بگیرند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha