چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۴
کد خبر: 372447

از اهمیت بالا انتخاب نوع بیهوشی غافل نشوید، زیرا یکی از مراحل مهم طی جراحی زیبایی بینی انتخاب نوع بیهوشی در جراحی بینی می باشد. 

همه چیز در رابطه با بیهوشی جراحی بینی

به گزارش سلامت نیوز، دکتر وحیده درتاج جراح و متخصص گوش و حلق و بینی درباره بیهوشی طی فرآیند جراحی بینی نوشت:

پروسه بیهوشی به چند روش خواهد بود ؟

از اهمیت بالا انتخاب نوع بیهوشی غافل نشوید، زیرا یکی از مراحل مهم طی جراحی زیبایی بینی انتخاب نوع بیهوشی در جراحی بینی می باشد. البته یک جراح بینی باتجربه با در نظر گرفتن تمامی جوانب مناسب ترین آن را برای شما زیبا جویان در نظر داشته و این روند جراحی را با استفاده از آن برای شما آغاز می کند.

جراحی بینی بدون بیهوشی در تهران

از جمله روش های بیهوشی در جراحی بینی ، بگار گیری بهترین جراح رینوپلاستی در تهران از آرام بخش های وریدی می باشد. در واقع پزشک داروی بیحسی را به داخل بافت های بینی تزریق می کند. یک نکته جالب که باید بدانید ، آن است که این بیهوشی ، شما نمی خوابید بلکه بهوش هستید اما بدن شما سست و بدون هیچ گونه انرژی خواهد بود و همچنین هیچ گونه دردی را احساس نخواهید کرد.

جراحی بدون بیهوشی چه مزایایی دارد ؟

طی این پروسه نیازی به استفاده از لوله گذاری نمی باشد در نتیجه افراد دچار حالت تهوع و استفراغ نخواهند شد ، همچنین بهبودی با این روش بسیار سریع خواهد بود و افراد با خونریزی بسیار کمی طی جراحی مواجه هستند.

معایب جراحی رینوپلاستی بدون بیهوشی چیست ؟

این پروسه نیازمند یک متخصص بیهوشی به صورت جداگانه می باشد ، همچنین طی بیهوشی به روش IV ( وریدی ) احتمال بروز آسپیراسیون مایع به داخل ریه ها را افزایش می دهد.

جراحی بینی با بیهوشی عمومی در تهران

یکی از متداول ترین روش های بیهوشی در جراحی بینی ، به صورت عمومی است ، به گونه ای که شما زیبا جو عزیز به طور کامل بیهوش خواهید شد و به یک خواب عمیق فرو می روید. در این پروسه افراد با استنشاق دارو بیهوشی از طریق لوله هایی کوچک که در رگ دست یا رگ گردن و حتی در برخی مواقع در قفسه سینه قرار دارد انجام می شود. توجه داشته باشید که این نوع از بیهوشی نیازمند یک لوله تنفسی می باشد.

بیهوشی عمومی و مزایای آن !

در این پروسه از بیهوشی در جراحی بینی افراد هیچ گونه دردی را احساس نخواهند کرد. تمامی موارد با نظارت بر سیستم های بدن توسط متخصص بیهوشی انجام شده که از راه تنفس و ریه توسط لوله ها محافظت می شود.

بیهوشی در جراحی بینی به صورت عمومی چه معایبی دارد ؟

این روش بسیار تهاجمی می باشد ، همچنین عدم توانایی صحبت کردن بیمار در این میان وجود دارد. این پروسه دارای عوارض جانبی همچون حالت تهوع و استفراغ بوده و عوارض ریوی را نیز به همراه دارد. احتمال و تاخیر در بازگشت هوشیاری و احساس خستگی بسیار زیاد از دیگر معایب آن می باشد.

آیا بیهوشی در جراحی بینی امری نگران کننده است ؟

بروز خطرات بسیار زیاد طی جراحی زیبایی بینی با وجود هر یک از بیهوشی ها یک امر شایع و طبیعی است ، اما احتمال آسیب دیدن افراد با این موارد بسیار پایین و حتی نزدیک به صفر می باشد.

در واقع احتمال فوت افراد بر اثر بکارگیری بیش از حد و غیر اصولی از مواد بیهوشی می تواند بسیار نگران کننده باشد ، اما بیهوشی در جراحی بینی اگر تحت نظارت دقیق یک پزشک متخصص بیهوشی انجام شود ، احتمال مرگ و اغمای طولانی مدت نزدیک به صفر خواهد بود.

یک نکته حائز اهمیت که لازم است به آن اشاره شود ، استفاده اصولی از ماده بیهوشی می باشد ، که به معنای استفاده کم از این مواد نیست ، زیرا بکارگیری کمتر از حد لازم ، طی رینوپلاستی منجر به بیهوشی ناقص شده که مشکلاتی را برای بیمار و جراح بینی به همراه دارد. در نتیجه پروسه بیهوشی خود را تنها با خیالی آسوده به یک متخصص بیهوشی ماهر بسپارید.

کدام نوعی بیهوشی بهتر است؟ وریدییا عمومی ؟

هر یک از این روش های موجود در بیهوشی در جراحی بینی مزایا و معایب خود را دارند، در نتیجه بهترین نوع آن از جانب جراح بینی برای شما عزیزان در نظر گرفته خواهد شد. در پروسه بیهوشی عمومی ، فرد هوشیاری خود را به طور کامل از دست می دهد و به یک خواب عمیق فرو می رود، در نتیجه اطلاعی از پروسه رینوپلاستی نداشته و هیچ گونه دردی را احساس نمی کند، بر خلاف بیهوشی وریدی ، فرد هوشیار است و تمامی فرایند جراحی را مشاهده می کند. یک جراح بینی ماهر در تهران با توجه به آن که نیازمند تمرکز بالا و کافی طی رینوپلاستی می باشد ، بیهوشی های عمومی را همواره پیشنهاد می کند. در نتیجه بهتر است با این پروسه که بیمار در آرامش کامل است این جراحی پر تهاجم انجام شود.

بیهوشی و عوارض های کوتاه مدت ان !

بیهوشی در جراحی بینی دارای عوارض کوتاه مدت است ، که از جمله آن ها می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد.

  • حالت تهوع: یکی از شایع ترین عارضه هایی که زیبا جویان بعد از جراحی زیبایی بینی با ان مواجعه می شوند ، که از اثرات ماده بیهوشی می باشد ، حالت تهوع است.
  • ضعف و سرگیجه: این عارضه علاوه بر آن که می تواند بر اثر ماده بیهوشی مشاهده شود ، می تواند به علت ناشتا بودن افراد قبل از جراحی بینی و احساس ضعف و گرسنگی بسیار زیاد افراد باشد که البته با وجود از دست دادن خون این عارضه افزایش می یابد.
  • لرزش و کاهش دمای بدن: معمولا به دنبال ضعف و سرگیجه یکی دیگر از اثرات بیهوشی در جراحی بینی ، احساس سرما و لرزش می باشد.
  • کبودی: تمامی بافت های بینی طی رینوپلاستی دست خوش تغییرات بسیار زیاد خواهند شد ، در نتیجه با این پروسه زیبایی تمامی ساختار بینی و حتی زیر چشم ها نیز کبود و سیاه خواهند شد ، که با توجه به فشار های وارد شده به هنگام جراحی این موارد با ماده بیهوشی تشدید می شود.
  • گلو درد: بسیاری از افراد زمانی که از بیهوشی خارج می شوند ، در گلو خود احساس درد و خشکی بسیار زیادی می کنند، همچنین ممکن است صدای افراد تا مدتی گرفته تر شود. این عارضه می تواند ناشی از گاز بیهوشی و هم به خاطر اسیب لوله های تنفسی به دستگاه صوتی باشد.

از دیگر عارضه های همراه با بیهوشی در جراحی بینی ، می توان به سر درد ، خارش و اختلال در دفع نیز اشاره کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha