معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت از تعهد و تخصص به عنوان دو مولفه اساسی و مکمل در امر مدیریت یاد کرد و گفت: اتمام ناتمام‌های حوزه سلامت رویکرد اصلی وزارت بهداشت است.

اتمام ناتمام‌های حوزه سلامت رویکرد اصلی وزارت بهداشت/۲۵۰۰۰ استخدام در ۱۴۰۲

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر بهروز رحیمی در دهمین اجلاس معاونان توسعه مدیریت و منابع دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور در دانشگاه علوم پزشکی تهران با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای پرواز اردیبهشت، فرصت خدمت را کوتاه عنوان کرد و گفت: در مدتی که مسئولیت بر دوش مدیران است باید تمام توان خود را برای انجام رسالت محوله به‌کارگیرند چراکه عرض مدیریت همواره از طول آن با اهمیت‌تر است.

وی با تأکید بر اینکه میزان فرصتی که در تهدیدها وجود دارد در خود فرصت‌ها نیست، خاطرنشان کرد: آرامش در مدیریت در مسیر پیشبرد اهداف سازمان، بسیار حائز اهمیت است.

وی با یادآوری تبدیل وضعیت قریب به ۷۰ هزار نفر از مشمولین قانون ایثارگری در وزارت بهداشت، یادآور شد: استخدام بیش از ۲۵ هزار نیروی جدید در سال ۱۴۰۲ با هدف ارائه خدمت با کیفیت‌تر به مردم به ‌خصوص در مناطق کمتر برخوردار و با اولویت حوزه بهداشت انجام شد.

معاون وزیر بهداشت توجه به حوزه بهداشت را در تمامی اقدامات وزارت بهداشت مشهود دانست و گفت: در جذب نیروی جدید و همچنین ساخت و توسعه پروژه‌ها و زیرساخت‌ های بهداشتی جهاد بزرگی در وزارت بهداشت انجام شده است؛ به‌ نحوی‌که بیش از ۱۰ هزار نیروی حوزه بهداشت در سال ۱۴۰۲ در سطح کشور استخدام شدند و چهار هزار و ۲۶۵ پروژه بهداشتی نیز آغاز شد که تا کنون سه هزار و ۱۶۵ مورد آن به بهره ‌برداری رسیده است.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) در ابتدای سال ۱۴۰۲ در خصوص پیشرفت ‌های نظام سلامت؛ از ساخت، تکمیل و بهره‌برداری از ۸۳۰ پروژه درمانی و ۱۷ هزار تخت بیمارستانی به عنوان اقداماتی بزرگ یاد کرد و گفت: این اقدامات با محوریت مناطق محروم انجام شده تا بیماران و خانواده آنها رنجی بجز رنج بیماری نداشته باشند.

رحیمی بهره‌برداری از ۱۱۹ پروژه آموزشی و کمک‌ آموزشی را راهبردی برای افزایش کیفیت آموزش عنوان کرد و افزود: در حال حاضر ۲۶۱ پروژه آموزشی دیگر نیز با زیربنای بیش از ۵ میلیون مترمربع در دست ساخت است که برکات آن در سال‌های آتی جاری خواهد شد.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، وی در ادامه به افزایش بیش از ۱۰ هزار تخت خوابگاه دانشجویی با اولویت خوابگاه‌های متأهلی اشاره کرد که رویکردی چندمنظوره هم در راستای بهبود آموزش و هم قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با تأکید بر اهمیت آموزش در سطوح مختلف، خاطرنشان کرد: آموزش کارکنان با رویکرد جامعه‌پذیری در کنار توسعه مهارت‌های مدیریتی مدیران نظام سلامت نقش اساسی در دستیابی به اهداف سازمان دارد.

رحیمی تأمین منابع پایدار مالی برای نظام سلامت را از جمله اقدامات بنیادی قلمداد کرد و افزود: تحقق مالیات سلامت و مالیات سیگار سهم مهمی در منابع پایدار مالی نظام سلامت دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha