اميد تازه براي درمان مبتلايان به بيماري پوستي

۱۳۸۶/۰۲/۳۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 3744
اميد تازه براي درمان مبتلايان به بيماري پوستي
به گزارش سلامت نیوزبه نقل از خبرگزاري آلمان، به گفته محققان آكادمي اروپايي درماتولوژي و نورولوژي EADV، عوارض پوستي ناشي از تغييرات ژنتيكي، از طريق جهش لوژنهايي ايجاد مي شود كه در ارتباط لايه هاي پوست نقش مهمي را ايفا مي كنند.
بنا ب] اين گزارش، مبتلايان به بيماري ارثي پوستي اپيدرموليسيس، بدليل آسيب ديدگي هاي شديد پوستي و سرايت بيماري ها و بدليل نبودن درمان مناسب براي بيماران نمي توانند زندگي طبيعي خود را ادامه دهند.
بر اساس اين گزارش، محققان دانشگاه مودنا با كشت سلولهاي بنيادي اپديم اين بيماران، آنها را از لحاظ ژنتيكي تغيير دادند و سپس اين سلولهاي تغيير داده شده را به پوست بيماران پيوند زدند که نتيجه تحقيق نشان داد حتي تا يكسال و نيم بعد از اين عمل پيوند هيچ عارضه ي پوستي، التهاب ، تاول و سرايت بيماري در پوست اين بيماران مشاهده نشد البته محققان تاكيد كردند تحقيقات بيشتري در اين زمينه لازم است.
اين گزارش حاکيست، درباره ي اين روش جديد درماني براي درمان بيماري هاي ارثي پوستي در شانزدهمين كنگره آكادمي اروپا كه از 16 تا 20 ماه مي (26 تا 30 ارديبهشت) در وين اتريش برگزار مي شود، اطلاعات بيشتري ارائه مي گردد.
 همچنين در حين برگزاري اين كنگره، حدود 7 هزار متخصص پوست و محقق در رابطه با يافته هاي جديد در رابطه با درمان بيماري هاي پوستي بخصوص درمان سرطان پوست موسوم به ملانوم بدخيم به بحث و گفتگو مي پردازند.
 يادآور مي شود، ملانوم بدخيم تومور بدخيم پوستي است كه از يك خال شروع شده و وخيم مي شود و شامل تعداد زيادي سلولهاي سياه رنگ است كه تمايل به متاستا(سرطان) دارند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
سمانه
چکار کنم فرزندم که مبتلا به بولوزا است کمتر اسیب ببیند؟
maryam
سلام
برای لکه های قهوه ای ارثی پوست گه همراه با دانه های چربی در می اید ایا درمانی وجود ندارد؟ ایا میشود ار طریق درماتولوژي و نورولوژي EADV، که توضیح داده شد در مان شود؟
3.03411s, 21q