ايمپلنت بهترين روش جايگزيني براي دندان هاي از دست رفته است

۱۳۸۶/۰۲/۳۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 3746
ايمپلنت بهترين روش جايگزيني براي دندان هاي از دست رفته است
دكتر سيد محمدحسين ارگاني به باشگاه خبرنگاران گفت: هدف دندانپزشكي نوين، بازسازي فانكشن، راحتي تكلم و سلامت بافت هاي تخريب شده براثر افزايش سن، بيماري يا صدمه وارده شده به سيستم دهان و دندان است كه هر چه تعداد دندان هاي از دست رفته بيشتر شود، رسيدن به هدف به كار بردن ايمپلنت با درمان هاي متداول دشوارتر مي شود.
وي افزود: اصطلاح ايمپلنت در دندانپزشكي به معني جايگزيني ماده راديو اكتيو، Inert بيولوژيك يا زنده در بدن و پيوند زدن و جايگزيني عضو يا بافت از دست رفته در بدن است و در حرفه دندانپزشكي ايمپلنت براي بازسازي نواحي بي دنداني به كار مي رود.
دكتر ارگاني تصريح كرد: ايمپلنت دنداني، ابزاري است كه پس از عبور از مخاط دهان بر روي يا درون استخوان در حفره دهان قرار گرفته و براي حمايت از پروتزهاي ثابت و متحرك مورد استفاده قرار مي گيرد.
وي ادامه داد: بيماران نيازمند پروتزهاي ثابت، وضعيت نامناسب دندان هاي پايه براي درمان پروتز ثابت، از دست رفتن تك دندان و نداشتن تمايل به استفاده از پروتز ثابت، نداشتن امكان استفاده از پروتز متحرك به علت تهوع، ناتواني رواني تحمل ضعيف مخاط از جمله موارد انتخاب بيماران براي تمايل به استفاده از ايمپلنت است.
دکتر ارگاني خاطرنشان کرد: تحقيقات باليني نشان مي دهد در صورت انتخاب صحيح بيمار، هماهنگي اكلوژن، بهداشت دهاني، رعايت نكات علمي و عملي در طرح درمان مي توان نتايج خوبي را در دراز مدت انتظار داشت.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
سيد صادق اشكوري
با سلام. جناب آقاي دكتر ارگاني از مفاخر و بزرگان هستند ولي سيد نيستند. تشكر. لطفا اصلاح شود.
3.17924s, 20q