رابطه كودك آزاري و آسيب هاي اجتماعي

۱۳۸۶/۰۳/۰۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 3820
رابطه كودك آزاري و آسيب هاي اجتماعي
دكتر توكلي روانشناس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: كودك آزاري نوعي از خشونت است كه هم اكنون به دليل وجود زندگي شهري و به تبع آن آسيب هاي اجتماعي ناشي از آن به عنوان يك آسيب اجتماعي و موثر بر مشكلات ديگر در جامعه به وي‍ژه بزهكاري مورد توجه مختصصان و پزشكان در اين زمينه قرار گرفته است.
وي گفت: مطالعات گسترده اي كه با هدف بررسي رابطه بين كودك آزاري و بزهكاري انجام شد نشان مي دهد وجود آزار در دوران كودكي با بزهكاري در دوران نوجواني و بزرگسالي رابطه مثبت و معناداري دارد.
وي تصريح كرد: تحقيقات كودك آزاري بر روي 67 نفر از نوجوانان پسر بزهكار در كانون اصلاح و تربيت و 67 نفر نوجوان عادي فاقد سابقه بزهكاري انجام گرفت. با بررسي وجود كودك آزاري در دو گروه بزهكار و عادي در چهار مقياس نمر ه كل كودك آزاري تفاوت معني داري بدست آمد، رابطه بين كودك آزاري و بزهكاري، بزهكاري و سن، تنها زير مقياس كودك آزاري جنسي با سن رابطه قابل توجه و منفي دارد.
وي تصريح كرد: با وجود امر ناپسند كودك آزاري در جامعه كودكان و نوجوانان سالم ، شاداب،  خلاصي براي ساختن و گسترش فردايي بهتر در جامعه نخواهيم داشت همچنين كودك آزاري علاوه بر آسيب هاي اجتماعي مشكلات رواني، عاطفي را هم در بردارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.93777s, 18q