رئيس‌جمهور 200 حج عمره به پرستاران هديه كرد

۱۳۸۶/۰۳/۰۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 3860
رئيس‌جمهور 200 حج عمره به پرستاران هديه كرد

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازفارس، كامران باقري لنكراني امروز در مراسم جشن روز پرستار در تالار امام بيمارستان امام(ره) تهران‌ افزود: دولت از تمام ظرفيت و توان خود براي رسيدگي به مشكلات پرستاران و كل نظام سلامت استفاده مي‌كند ولي بايد همواره محدوديت منابع را در برنامه‌ريزي‌ها لحاظ كنيم و مجبوريم براي هزينه كرد اعتبارات اولويت‌ها و نقاط بحران را بيش‌تر مد نظر قرار دهيم.
وي ادامه داد: نظام سلامت گستره بزرگي است كه يك خانواده 500 هزار نفري را تشكيل مي‌دهد و فقط در صورتي كه همه اعضاي اين خانواده كه همه ما عضو آن هستيم هماهنگ و مسئوليت پذير باشيم اين سيستم موفق و كارآمد خواهد بود.
وزير بهداشت گفت: خواسته من از پرستاران به عنوان خدمتگزار آن‌ها اين است كه با دولت و وزارت بهداشت احساس يگانگي داشته باشند و خواسته‌هايشان را به صورت عالمانه مطرح كنند و مطمئن باشند ما به همين خواسته‌ها توجه داريم و در حد امكان به آن‌ها رسيدگي مي‌كنيم.
باقري لنكراني اضافه كرد: وظايف پرستاران تاكنون بيش‌تر در بيمارستان و در حوزه درمان تعريف شده است اما نگاه ما اين است كه پرستاران بايد سلامت محور باشند و با ورود به عرصه وسيع جامعه براي حفظ سلامت آحاد مردم نقش داشته باشند و سلامت محور شدن پرستاري يكي از برنامه‌هاي وزارت بهداشت است كه اميدواريم در اين دوره محقق شود.
وزير بهداشت گفت: يكي از كارهاي مهمي كه براي پرستاران در حال شكل‌گيري است بحث ارتقاي علمي پرستاران است به همين منظور گسترش رشته‌هاي كارشناسي ارشد پرستاري كه مدت‌هاست متوقف مانده است در دستور كار است.
وي افزود:‌ گسترش اين رشته‌ها با رويكرد پرستاران وظيفه مدار در بخش‌هاي مورد نياز جامعه به خصوص بخش‌هاي مراقبت‌هاي ويژه و بيماران خاص مورد توجه است كه رشته كارشناسي ارشد پرستاري مراقبت‌هاي ويژه تا چند ماه آينده مصوب مي‌شود.
وي اضافه كرد: گروه پرستاري فقط مختص پرستاران نيست بلكه بهياران هم در اين گروه هستند كه در گذشته كه تعداد پرستاران كم بود نقش ويژه‌تري داشتند اما اكنون نيازمند ارتقاي جايگاه هستند به همين علت دادن تسهيلات براي ارتقاي تحصيل آنان به صورت بدون كنكور از وظايفي است كه براي خود قائليم.
در اين مراسم وزير بهداشت لوح تقدير و فيش هديه حج عمره رئيس‌جمهوري به پرستاران را به 100 نفر از مجموع 200 پرستار برگزيده به عنوان نمونه اهدا كرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.16743s, 18q