همايش بيماريهاي شايع گوارش كودكان برگزار مي شود

۱۳۸۶/۰۳/۰۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 3892
همايش بيماريهاي شايع گوارش كودكان برگزار مي شود
دكتر علي اكبر سياري در ارتباط با جزئيات همايش بيماري هاي شايع گوارش كودكان افزود: نزديك به 30 مقاله و دوپنل با طرح سئوالات مربوطه به مسائل رايج گوارشي كودكان در اين همايش ارائه خواهد شد.
وي يبوست و رفلاكس را دو بيماري شايع در كودكان دانست و گفت: 2 مشكل عمده اي كه در بيماري كودكان بسيار شايع بوده و تشخيص و درمان به موقع آن مي تواند بسيار موثر باشد يبوست و رفلاكس است. يبوست مزمن از دوران نوزادي شروع و اگر درمان نشود منجر به عفونت حاد خون، كوتاهي قد و بزرگ شدن شكم و در بعضي موارد منجر به مرگ مي شود.
دكتر سياري در خصوص اهميت اين همايش و اطلاع رساني به والدين گفت: در بعضي مواقع والدين براي درمان يبوست كودكان خود از صابون استفاده مي كنند كه اين تجويز بسيار خطرناك بوده و باعث سوراخ شدن روده بزرگ و حتي منجر به مرگ مي شود.
سياري علت 90 درصد يبوست کودكان را عوامل نامعلوم دانست و خاطرنشان كرد: از 100 كودك مبتلا به يبوست، 90 نفر از آنها به علت نامعلوم به يبوست مبتلا هستند كه يكي از اين عوامل كمبود وجود فيبر در موارد غذايي مورد استفاده است و ده درصد كودكان در اثر مشكل جسمي به يبوست مبتلا مي شوند.
دبير اجرايي همايش تأكيد كرد: يكي ديگر از مشكلات شايع در كودكان بيماري رفلاكس است كه 50 درصد شيرخواران مبتلا به رفلاكس مي باشند ضمن اينکه بازگشت شير به دهان نوزاد يك پديده فيزيولوژيكي بوده كه در همه شيرخواران به صورت طبيعي وجود دارد.
وي يادآور شد: بيماري رفلاكس در نوزادان به صورت استفراغ مكرر است كه در آن، كودك اضافه وزن نداشته و دچار سرفه مكرر و بي قراري است و از خوردن شير امتناع مي كند و درمان نكردن اين بيماري منجر به تنگي مري، سرطان مري، سوء تغذيه، عفونت هاي متعدد ريوي و آسم مي شود.
دکتر سياري در پايان افزود: در اين همايش كه با حضور جمعي از متخصصين اطفال، ايمونولوژي، خون ، اعصاب، متخصصين جراحي و راديولوژيست ها برگزار خواهد شد به اين موضوعات مهم  پرداخته مي شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.78547s, 19q