معتادان راهي جز تحت درمان قرار گرفتن ندارند

۱۳۸۶/۰۳/۰۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 3923
معتادان راهي جز تحت درمان قرار گرفتن ندارند
به گزارش سلامت نیوز به نقل ازفارس، حسين آبادي عصر امروز در نشست علمي در خصوص توجيه مسئولان مراكز DIC و MMT شهر تهران به مناسبت اجراي طرح نجات با اعلام اين مطلب، افزود: معاونت مبارزه با مواد مخدر ناجا پس از ابلاغ مصوبه از سوي رياست ستاد اقدام به آماده‌سازي سازوكار پليس درمان محور كرد و همزمان در كل كشور اين ساز و كار را مدنظر قرار داد.
وي ادامه داد: پيش‌بني مي‌شود تا يك ماه آينده همه كشور آمادگي پيوستن به تهران براي اجراي طرح را پيدا كند و اين در حالي است كه هم اكنون تهران آمادگي 100 درصد براي ورود به طرح را دارد.
وي همچنين با اشاره به اينكه معتادان پس از دستگيري از لحاظ پرخطر و كم خطر بودن تفكيك مي‌شوند، گفت: سپس در سيستم رايانه‌اي مركزي ناجا ثبت‌نام شده و به مراكز مربوط ارجاع داده مي‌شوند.
حسين آبادي همچنين خاطرنشان كرد:در سطح تهران شناسايي‌ها انجام شده و مناطقي هم كه وجود معتادان در آن اثبات شده شناسايي شده‌اند و به وزارت بهداشت معرفي شده‌اند، تا در حد امكان مراكز درماني در آن نقاط بنا شود.
وي همچنين با اشاره به اينكه روزانه تنها 200 تا 300 نفر دستگير مي‌شوند كه از ميان آنها تنها 25 نفر تا 30 نفر به مركز نگهداري شفق منتقل مي‌شوند، گفت: قرار نيست معتادان به صورت انبوه دستگير شوند بلكه قرار است تنها به صورت هدفمند و منطقه‌اي اقدام به دستگيري معتادان شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.62072s, 19q