پنجشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۰ - ۲۳:۳۶
کد خبر: 39796

این ماده لبنی حاوی باکتری هایی است که برای عملکرد مطلوب بدن ضروری هستند. این باکتری های خوب از رشد باکتری های زیان آور که سبب ایجاد عفونت، چرک و سایر بیماری ها می شوند، جلوگیری می کنند.

سلامت نیوز : خواص متفاوت ماست و تاثیرهای مطلوبی که می تواند برای افراد در بر داشته باشد، برای سال هاست که مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته است، اما با این وجود هنوز هم افرادی هستند که نمی دانند ماست چه فوایدی را می تواند برای آنها در بر داشته باشد.
فواید برجسته ماست به دلیل فرآیند جالبی که ماست طی آن تهیه می شود، به وجود می آیند. ماست همان شیر است که هر قومی بنا به آداب و رسوم و فرهنگ خود از آن ماست می گیرد.

این ماده لبنی حاوی باکتری هایی است که برای عملکرد مطلوب بدن ضروری هستند. این باکتری های خوب از رشد باکتری های زیان آور که سبب ایجاد عفونت، چرک و سایر بیماری ها می شوند، جلوگیری می کنند.
اگر میزان باکتری های خوب بدن در سطح مطلوبی قرار داشته باشد، آن وقت سیستم گوارشی بهتر عمل می کند و سیستم ایمنی بدن نیز ارتقا پیدا خواهد کرد. همچنین این باکتری های خوب از ترش کردن معده نیز جلوگیری می کنند.

برخی از تحقیقات جدید نیز حاکی از این امر هستند که باکتری های خوب موجود در ماست از عفونت مجاری ادراری نیز جلوگیری می کنند. زمانی که فرد از انواع آنتی بیوتیک ها استفاده می کند، این دارو سبب از بین رفتن باکتری های خوب خون می شود. اگر به طور مکرر ماست بخورید، سطح باکتری های خوب بدن در حد نرمال باقی خواهد ماند.

به دلیل وجود مواد خاصی که در ماست یافت می شود، میزان لا کتوز آن نیز درحد پایینی قرار گرفته و این ماده لبنی را جایگزین خوبی برای شیر می نماید. افرادی که به لا کتوز حساسیت داشته و نمی توانند از مواد لا کتوز دار استفاده کنند، می توانند ماست را به عنوان یک جایگزین مطلوب برای خود انتخاب کنند.
آنجایی که ماست از فرآورده های لبنی به دست میآید، دارای میزان کلسیم بسیار بالا یی است که برای حفظ سلا مت استخوان ها و دندان ها از اهمیت بالا یی برخوردار می باشد. کلسیم برای افرادی که دارای تراکم استخوانی پایین بوده و همچنین بیماران مبتلا به پوکی استخوان نیز مفید می باشد. میزان متعادلی از کلسیم می تواند بدن را سلا مت نگه داشته و آن را به کاهش وزن تشویق کند.
ماست همچنین منبع مناسبی از پروتئین است. پروتئین انرژی زیادی به بدن می دهد و به شما کمک می کند که در طول روز سالم، شاداب و سرزنده باشید.

بسیاری از سیستم های داخلی بدن برای ترمیم خود نیازمند پروتئین هستند، به ویژه ماهیچه ها، پروتئین همچنین معده را پر کرده و سبب می شود تا شما برای مدت زمان طولا نی تری احساس سیری کنید.
منبع : روزنامه مردم سالاری

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha