برنامه هاي فرهنگسراي سلامت به مناسبت هفته بدون دخانيات

۱۳۸۶/۰۳/۰۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 3980
برنامه هاي فرهنگسراي سلامت به مناسبت هفته بدون دخانيات
دكتر فراهاني، رئيس فرهنگسراي سلامت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران درمورد برنامه هاي اين فرهنگسرا در ارتباط با هفته دخانيات افزود: با همكاري وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشكي، دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي و دانشگاه علوم پزشكي ايران، شهرداري تهران و فرهنگسراي سلامت برنامه هايي براي هفته عاري از دخانيات درنظر گرفته شده است.
وي ادامه داد: در يك طرح نمادين براي نخستين بار به همراه كودكان پيش دبستاني و مهدكودك افراد سيگاري به ترك سيگار مبادرت مي ورزند بطوري كه با شركت 700 كودك در پارك ملت و اهداي گل به افراد سيگاري آنها را به نوعي به ترك سيگار تشويق مي كنند.
دكتر فراهاني تاكيد كرد: قرار است در سه پارك ملت، لاله و دانشجو اقداماتي در ارتباط با هفته عاري از دخانيات برگزار شود و قرار است سه شنبه در پارك ملت فعاليت هاي آموزشي و ورزشي براي كودكان و بزرگسالان در زمينه ترك سيگار صورت بگيرد.
رئيس فرهنگسراي سلامت گفت: سازمان آموزش و پرورش در افتتاحيه كه امروز پنجم خرداد برگزار شد و در افتتاحيه اين هفته كه قرار است پنج شنبه در دانشگاه شهيدبهشتي برگزار شود حضوري پررنگ داشته است به طوري كه سعي دارد با شركت دانش آموزان درروز افتتاحيه اين افراد را به نوعي با مضرات و آسيب هاي سيگار آشنا سازد.
وي انجمن مبارزه با دخانيات، نيروي انتظامي، هفته نامه سلامت، سازمان جهاني بهداشت (WHO) شركت شهر سالم و انجمن زندگي عاري از دخانيات را از حاميان برگزاري هفته بدون دخانيات عنوان كرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.88129s, 18q