بااستشمام گل رز حافظه تان را تقويت کنيد

۱۳۸۶/۰۳/۰۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4028
بااستشمام گل رز حافظه تان را تقويت کنيد
به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاري فرانسه، محققان آلماني در مطالعات خود به اين نتيجه رسيده اند که با بو کردن و وجود داشتن بوي عطر درفضا حتي درحالت خواب افراد، مي توان به حافظه آنها افزود.
محققان مدعي شده اند فعاليت بويايي انسان درحالت خواب وشايد سايرفعاليت هاي مغزي درحالت خواب، مي تواند برحافظه انسان تاثير مثبت بگذارد و باعث مي شود فرد پس از بيدار شدن ساده تر مسايل را به خاطر بسپارد.
يان بورن از دانشگاه لوبک وهمکارانش 74 نفر داوطلب را مورد مطالعه قرار دادند. اين افراد در بازيهاي حافظه يي و تمرکز شرکت کردند و مشخص شد کساني که قبل از حضور دربازي يا حتي در حالت خواب قبل از حضور در بازي گل هاي رز را بو کرده اند بسيار بهتر از ديگران نتيجه گرفته اند و جالب اينکه اين افراد در صورت بو کردن گل رز بهتر از زماني که اين گل را بو نکرده اند نتيجه گرفته اند.
در نهايت محققان براي آنکه نتيجه تحقيقات را بصورت عددي نشان دهند نتيجه را اين گونه بيان کردند : در حالت عادي 30 داوطلب پس از نشان دادن 50 کارت با تصاوير مختلف 69 درصد آنها را در خاطر داشتند، در صورتي که قبل از بازي يک ساعت در اتاقي با بوي گل رز مي نشستند اين رقم به 76 درصد مي رسيد و در صورتي که افراد يک شب را در اين اتاق مي خوابيدند اين رقم به 86 درصد مي رسيد
گروه بورن مي گويد بوي مناسب و عطرگونه باعث پيشرفت عملکرد مغزي و بهبود حافظه انسان مي شود، البته اين مساله به خصوص در حالتي است که انسان اين بوها را در مرحله خواب عميق در محل خوابش استشمام کند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
12.75351s, 18q