۵۰ درصد محصولات آب معدنی تولید داخل آلوده هستند

۱۳۹۰/۱۰/۲۶ - ۱۶:۳۴ - کد خبر: 40709
۵۰ درصد محصولات آب معدنی تولید داخل آلوده هستند
سلامت نیوز: کرمی با انتقاد از عدم‌ نظارت بر صدور بی‌رویه مجوز ساخت کارخانه‌های تولید آب معدنی: ۵۰ درصد محصولات آب معدنی تولید داخل آلوده هستند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان این که به‌علت نظارت ضعیف دولت بر کارخانه‌های تولید آب معدنی هم‌اکنون حدود ۵۰ درصد از محصولات آب معدنی آلوده هستند، گفت: متأسفانه در چند سال اخیر صدور مجوز کارخانه‌های تولید آب معدنی با استفاده از روابط سیاسی و پارتی‌بازی میان مسئولان، رشد چشم‌گیری داشته است.

عبدالجبار کرمی در گفت‌وگو با خانه ملت، با تأکید بر آلودگی محصولات آب معدنی در داخل کشور، افزود: بر اساس گزارش سال گذشته وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، حدود ۵۰ درصد از آب‌های معدنی تولید کشور آلوده هستند.

نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از کارخانه‌های تولید آب معدنی کشور به‌علت رعایت نکردن استاندارد برای تولید این محصول، گفت: متأسفانه این کارخانه‌ها به تعهدات خود مبنی‌بر تولید و فروش محصولات سالم و معدنی پایبند نیستند.

 سیاسی‌کاری و پارتی‌بازی دست‌آویزی برای فعالیت بی‌رویه کارخانه‌های آب معدنی

وی با تأکید بر این که متأسفانه در چند سال اخیر صدور مجوز به کارخانه‌های تولید آب معدنی بی‌رویه بوده است، افزود: صدور این مجوزهای بیشتر به علت‌های سیاسی و پارتی‌بازی بوده است.

این نماینده مجلس هشتم، عملکرد دولت را در صدور مجوز کارخانه‌های آب معدنی نامطلوب ارزیابی کرد و گفت: در صورت تحقیق و تفحص مجلس به طور حتم طی نکردن مراحل صدور مجوز  و نقض قوانین از سوی این‌گونه کارخانه‌ها آشکار می‌شود.

 استفاده کارخانه‌های آب معدنی از آب شرب معمولی نشانگر ضعف مدیریتی دولت است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هشتم، با اشاره به وجود چشمه‌های زیاد آب معدنی در کشور، یاد‌آور شد: با وجود منابع و ظرفیت‌های بالا در تولید محصولات آب معدنی در کشور، متأسفانه دیده شده که کارخانه‌ها به جای آب معدنی در درون بطری‌ها از آب معمولی شهری استفاده می‌کنند، که این امر نشانگر کنترل ضعیف این کارخانه‌های از سوی دولت است.

 گرایش مردم به استفاده از آب معدنی کم شده است

کرمی با بیان این که نبود آب معدنی سالم در فروشگاه‌ها به یکی از دغدغه‌های مردم کشور تبدیل شده است، افزود: برخلاف سال‌های قبل که مردم به آب‌های معدنی گرایش پیدا کرده بودند، هم‌اکنون شاهد کم شدن اعتماد مردم به محصولات آب معدنی هستیم.

وی با اعلام این که بر اساس اظهار نظر بیشتر کارشناسان، آب شرب شهری مطمئن‌تر از آب‌های معدنی است، تصریح کرد: علت اصلی مصرف آب معدنی از سوی مردم ایجاد وجهه اجتماعی و یا همان پرستیژ است، این در حالی است که اولویت اول مردم برای استفاده از این‌گونه محصولات باید جذب املاح و مواد معدنی باشد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.63689s, 18q